Здоров'я

Чи корисний сніданок для схуднення?

Сніданок все-таки не може бути «головною їжею дня», особливо для тих, хто бажає схуднути.

Нещодавнє дослідження не знайшло переконливих доказів того, що споживання сніданку допомагає з втратою ваги або, навпаки, що його пропуск сприяє збільшенню ваги. Швидше експеримент показав, що люди, які їли сніданок і разом з ним споживали в день більше калорій — важили більше, ніж люди, які пропустили ранкову трапезу.

«Отримані дані ставлять під сумнів рекомендації з обов’язкового споживання сніданку», — пишуть дослідники з університету Монаш в Мельбурні, Австралія.

Необхідно підходити з обережністю при рекомендації сніданку для людей, що намагаються схуднути, «оскільки це може мати протилежний ефект», — вважають дослідники, які також закликають до проведення більш тривалих, високоякісних досліджень, щоб краще вивчити роль сніданку в контролі ваги.

Вжити або пропустити?

Деякі дослідження до цього показали, що люди, які снідають, з більшою ймовірністю підтримують здорову вагу, ніж ті, хто пропускають його. Але це, скоріше, може служити винятком, оскільки люди за якими спостерігали з тривалим плином часу і, які снідали, були схильні до інших звичок здорового способу життя — наприклад, до більш здорового раціону харчування в цілому або до кращому фізичного режиму.

В даний час дослідники проаналізували інформацію з 13 попередніх спостережень, в яких учасники були зобов’язані або їсти сніданок, або пропускати його.

Деякі з досліджень були зосереджені на вплив споживання сніданку на зміну ваги, в той час як інші були націлені на загальне щоденне споживання калорій учасників. З цих спостережень найкоротший тривав 24 години, а найдовший — 16 тижнів.

І це показало, що люди, які снідали в середньому споживали на 260 калорій в день більше, ніж люди, які пропускали трапезу. І вони ж (снідаючі) важили на 1 фунт більше по закінченні дослідження.

Багато хто до цього припускав, що люди, які пропускали сніданок, відчували б більше почуття голоду у другій половині дня. Але ці дані не підтвердилися.

Рекомендацій поки що не має

Старший дієтолог з медичного центру Лос-Анджелеса, сказала, що висновки дослідження не виглядають досить переконливими, щоб виправдати рекомендації за або проти сніданку.

При спостереження існувало лише одна відмінність — 1 фунт між любителями сніданку і тими, хто пропускає його. Також ці спостереження проводилися протягом досить короткого періоду.

Тому снідати чи ні, це ваш вибір, поки лікарі не здобудуть більш достовірної інформації.

Кнопка «Наверх»
Закрыть