Різні цікавинки

Таксі в Японії

Японія – густонаселена країна. У ній живе більше 125 мільйонів осіб, і проживають вони в основному у великих мегаполісах.

Таксі в Японії

Ці нескінченні міста непогано забезпечені громадським транспортом, і оскільки Японія належить до числа світових лідерів в області високих технологій, цей транспорт, як правило, є найбільш передовим. Все – від надшвидкісних експресів до метро і автобусів – просто чудове. Однак без знання японської мови скористатися цією пишністю непросто, і навіть покажчики англійською не надто допомагають.

Саме тому не лише іноземці, але й японці, приїхавши в інше місто, воліють користуватися таксі. У Японії, крім замовлення таксі, можливе замовлення мінівена в аеропорт, замовлення мікроавтобуса, замовлення бізнес таксі (VIP таксі).

28-10-15-foto-600x402-1

Японське таксі – найдорожче в світі. Понад 700 йен за посадку і близько 300 ієн за кілометр – це серйозно. Адже за курсом ієни це виходить як мінімум 133 грн. за посадку і 57 грн. за кожен кілометр поїздки. При цьому стояння в пробці, на відміну від багатьох інших країн, не звільняє пасажира від оплати. У разі зупинки – незалежно від того, чи потрапило таксі в пробку з вини водія, або клієнт вийшов в магазин за сигаретами – лічильник нараховує 90 йен (17 грн.) за кожні 135 секунд.

Але з іншого боку, японське таксі – найбезпечніше і комфортабельне на світі.

Перш за все, сучасні японські таксомотори – це практично завжди нові машини, оснащені всіма мислимими засобами для безпеки та зручності пасажирів.

У порівнянні з США, де більшість таксі – це списані поліцейські машини або найдешевший мотлох з вторинного ринку автомобілів, а також у порівнянні з багатьма країнами Європи, японський парк таксомотора справляє дуже сильне враження.

Двері японських таксі, що виходять на проїжджу частину (у Японії це – праві двері), пасажир відкрити не може в принципі, ні зовні, ні зсередини. Зате двері, що виходять до тротуару, відкриваються автоматично. І закриваються теж – японці про це знають, а іноземців треба попередити: пошкодження механізму автоматичних дверей таксі через занадто енергійні спроби закрити їх вручну може сильно збільшити рахунок за поїздку.

Як правило, одне таксі бере не більше трьох пасажирів. Правда, таксомотори в Японії діляться на дві групи – державні та приватні. Державні дотримуються цього правила найсуворішим чином, а з приватними іноді можна домовитися. Наприклад, якщо їде сім’я з дітьми.

Безпека пасажирів японського таксі гарантується також виключно ретельним відбором водіїв. Отримати таксистську ліцензію в Японії може тільки людина, що має десятирічний стаж бездоганного водіння. Будь-яке порушення, що спричинило за собою хоча б мінімальний штраф, закриває японцеві дорогу в таксі.

Незалежно від того, в державному чи приватному таксі працює водій, він обов’язково носить єдину уніформу. І він сам, і його автомобіль повинні виглядати просто ідеально. Іноземцю писати скаргу на неохайність таксиста або машини, швидше за все, в голову не прийде, а от японський пасажир цілком може поскаржитися, і водієві не поздоровиться.

У японському таксі абсолютно неможлива ситуація, при якій водій може повезти клієнта далекою дорогою, щоб заробити побільше грошей. Таким способом він може заробити тільки «вовчий квиток», з яким його більше ніколи в таксі не візьмуть. За таким же принципом діє такси москва від фірми “Так точно”, працівники якої оберігають кожного клієнта.

Найголовніше – пояснити таксисту, де знаходиться потрібне місце. На жаль, досить складний іспит, який проходить претендент на таксистська ліцензію, не включає в себе знання іноземних мов. Крім того, навіть японець, який приїхав з Нагасакі, як правило, не дуже добре орієнтується в Токіо.

Тому кращим способом вказати японському таксисту дорогу до мети є карта міста, де відзначений кінцевий пункт. Читання карти входить в програму іспиту, і водій відвезе вас в потрібне місце дорогою, не тільки найкоротшою, але й найоптимальнішою за часом і по грошах.

Може виникнути ще одне питання – як дізнатися японське таксі серед безлічі машин? На перший погляд – досить складно. Адже у них немає ні єдиного кольору, ні характерних знаків. Найчастіше японські таксомотори – чорно-білі, але бувають і синьо-білі. Характерних Європи та Америки шашечок на них немає, і найбільш явна ознака, що це таксі – вогник під вітровим склом. Зелений – вільний, червоний – зайнятий.

Нагадаємо, що в Японії не прийнято підвозити голосуючих на дорозі людей в приватних машинах. Тому якщо ви вийдете до краю тротуару і піднімете руку, першою машиною, яка зупиниться поруч з вами, швидше за все, буде японське таксі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button