Всесвіт

Таємничий острів Титану

Найбільший супутник Сатурна, Титан, вважається страшним місцем за наявності електрично зарядженого піску. Однак останні дослідження показують, що, можливо Титан, не так страшний, як здається. Незважаючи на те, що його озера повні ультрахолодного рідкого метану і етану, вони не можуть представляти небезпеки для майбутнього космічного зонда.

Таинственный остров Титана
До того ж, нове дослідження показує, що Титан може мати на своїй поверхні в 50 разів більше палива, ніж запаси нафти на Землі.

За допомогою радарної техніки, команда вчених змогла виявити невеликі хвилі на поверхні озер Титана. Вимірювання хвиль показали, що висота їх досягає 1 сантиметра. А довжина – 20 сантиметрів. Радарні дані використовувалися для того, щоб вивчити габарити хвиль, а також з’ясувати деталі таємничого острова в вуглеводневому озері Титану, який то зникає, то з’являється. Ще у 2014 виявлення такого острівця викликало замішання вчених, яке лише посилилося зі зникненням острова, а потім його повторювальною появою. Сьогодні вчені можуть сміливо заявити, що це ні що інше, як результат впливу хвиль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button