Головна / Технології / Китайці придумали нановолокно для створення ліфта в космос

Китайці придумали нановолокно для створення ліфта в космос

За допомогою надміцного матеріалу вчені зможуть сконструювати космічний ліфт для доставки космонавтів на орбіту.

Команда дослідників з Університету Цінхуа заявила про створення надміцного вуглецевого волокна. Повідомляється, що кубічний сантиметр матеріалу може витримати вагу масою до 800 тонн, передає NZHerald.

Матеріал був створений на основі вуглецевих трубок. Вчені заявили, що кубічний сантиметр волокна не зламається під вагою 160 слонів, або 800 тонн. При цьому шматочок матеріалу буде важити всього 1,6 гр. «Абсолютно очевидно, що межа міцності на розрив вуглецевих нанотрубок щонайменше в 45 разів більше, ніж у інших матеріалів», — повідомляється в дослідженні.

На думку експертів, такий суперміцний матеріал може стати в нагоді в космонавтиці — наприклад, при створенні космічного ліфта. Такий пристрій складається з троса, який утримується одним кінцем на поверхні Землі, а іншим — в нерухомій відносно нашої планети точці на орбіті.

Якщо китайським фахівцям дійсно вдалося синтезувати суперміцний матеріал, то вчені теоретично можуть створити подібний ліфт у космос, який змінить принцип відправлення космонавтів на орбіту. Головною проблемою такого проекту якраз є відсутність міцного матеріалу, з якого можна зробити трос.