Всесвіт

Індійський модуль «Вікрам» таємничо зник з поверхні Місяця

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA не зуміло виявити на Місяці сліди індійського посадкового модуля “Вікрам”, зв’язок з яким раптово перервався 7 вересня 2019 року.

Як повідомляється на сайті NASA, знайти таємничо зниклий модуль агентство намагалося за допомогою місячного розвідувального орбітального корабля (LRO). Він пройшов над місцем, де модуль повинен був опуститися на поверхню, і зробив знімки за допомогою бортової камери.

Нагадаємо, індійський модуль “Вікрам” 7 вересня зайшов на посадку на невеликій ділянці місячної високогірній гладкої рівнини між кратерами Сімпелій N і Манціні C. Це була перша спроба Індії здійснити м’яку посадку свого апарату на Місяць.

Ділянка, де повинен був сісти на поверхню модуль, розташована приблизно в 600 кілометрах від Південного полюса. Зв’язок з апаратом перервався відразу, як тільки він повинен був опуститися на поверхню. Дослідники припускають, що модуль розбився.

Однак доказів цього поки знайти не вдалося. Орбітальний апарат NASA отримав цілий набір зображень з високою роздільною здатністю цього району, включаючи передбачуваний посадковий майданчик. Однак на них не видно ні самого модуля, ні слідів його посадки.

Втім, під час зйомки було вже темно, тому великі тіні покривали більшу частину місцевості. У NASA не виключають, що посадковий модуль “Вікрам” може ховатися в тіні.

Також повідомляється, що в жовтні 2019 року орбітальний розвідник LRO знову пролетить над цим регіоном, коли освітлення буде краще, і спробує знайти і зняти зниклий посадковий модуль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button