Наука

Таємниця 2000-річної голови мумії, знайденої на горищі старого будинку

Голову древньої єгипетської мумії, знайденої на горищі в Кенті, Англія, піддали комп’ютерній томографії. Виявилося, що вона належала жінці, яка жила не менше 2000 років тому.

Дослідники з Кентерберійського університету Крайст-Черч вважають, що голова була привезена з Єгипту в якості сувеніра в XIX столітті. Початкові рентгенівські знімки показали, що вона належала дорослій жінці, а щоб дізнатися більше, була проведена більш детальна комп’ютерна томографія.

Maidstone and Tunbridge Wells NHS Trust

Попередні результати виявили, що груба дієта стерла зуби жінки, але її язик добре зберігся. За словами дослідників, в лівій ніздрі і в спинномозковому каналі мумії були виявлені трубки з невідомого матеріалу, і було неясно, стародавнього вони або більш пізнього походження.

Мозок, схоже, був видалений в процесі муміфікації.

Дотепер залишається загадкою походження голови, яка була подарована колекції Кентерберійських музеїв і галерей в скляному футлярі. «Голова була знайдена на горищі будинку в Кенті, який розчищали після смерті власника», — розповів Джеймс Елліотт, викладач діагностичної рентгенографії в Кентерберійському університеті Крайст-Черч. «У вікторіанські часи такі предмети привозили з Єгипту в якості сувенірів і цілком могли передаватися з покоління в покоління».

Крейг Боуен, менеджер Кентерберійських музеїв і галерей, розповів Kent Online, що:

«Голова була знайдена людиною, яка успадкувала її від свого брата. Вважається, що брат отримав її від “доктора Коутса” десь на початку/середині двадцятого століття, але у нас немає більш докладної інформації».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button