Всесвіт

Темна матерія знищує життя на Землі?

Періодичне проходження Сонячної системи через смугу темної матерії може бути причиною періодичних масових вимирань. Так вважають вчені з Гарвардського університету.

Фізики -теоретики Ліза Рендалл (РісLisa Randall) і Метью Рис (Matthew Reece) з Гарвардського університету в Кембриджі, штат Массачусетс, висунули теорію, згідно з якою періодичні масові вимирання, як те, що погубило динозаврів, відбуваються через проходження Сонячної системи через темну матерію. Як вважають вчені, періодично Сонячна система проходить через диск темної матерії в площині нашої галактики. Ця темна матерія досить щільна, щоб «зірвати» з орбіт астероїди і комети і обрушити їх на Землю.

chorna_materia

Метеорити регулярно бомбардують поверхню Землі. Тридцять років тому фізики припустили, що бомбардування періодично посилюється. Є гіпотеза, що це викликано невидимою зіркою – компаньйоном Сонця, яку назвали «Немезида».

Читайте також: Зонд ” Планк” підтвердив побоювання вчених – темна енергія розірве Всесвіт

Ліза Рендалл і Метью Рис запропонували нову теорію, згідно з якою причина регулярного посилення бомбардування – це періодичне зміщення Сонячної системи до центру Чумацького шляху. У процесі цього зміщення, Сонце рухається вгору і вниз відносно площини галактики. Через цей рух, наша зоряна система проходить через щільний шар темної матерії, що викликає гравітаційні збурення, які впливають на орбіти комет і астероїдів в Хмарі Оорта. В результаті, раз в 35 млн. років на Землю звалюються метеоритні бурі, які викликають на планеті масштабні руйнування і зміни клімату.

Вважається, що темна матерія дуже слабо взаємодіє і не може накопичитися в тонкому диску до величини, достатньої для стільки сильного впливу на Сонячну систему. Однак, автори дослідження вважають, що невелика частина темної матерії може мати певні особливості. Минулого року вчені розробили теорію «дисипативної темної матерії», яка пояснює сліди темної матерії в центрі галактики, які виявив космічний телескоп Фермі.

Модель, створена Лізою Рендалл і Метью Рисом, вказує на існування темного диска завтовшки близько 35 світлових років (10 парсек) з щільністю близько 1 сонячної маси на квадратний світловий рік (10 сонячних мас на квадратний парсек). Це досить щільна хмара темної матерії, яка може викликати періодичний «кометний душ» на Землі.

Читайте також: Армагеддон може наступити вже в наступному році

До теорії гарвардських вчених багато їхніх колег відносяться зі скептицизмом. Для підтвердження сміливої ??гіпотези необхідні астрономічні спостереження, оскільки навіть періодичність кометних бомбардувань поки важко співвіднести з «пірнанням» Сонячної системи до центру галактики. Вивчення ударних кратерів дає лише уривчасту інформацію, тому для підтвердження гіпотези необхідно виявити диск темної матерії, передбачений Рендалл і Рисом. Можливо, гіпотезу вдасться підтвердити або спростувати за допомогою спостережень запущеного минулого року космічного телескопа ЄКА Gaia. Європейський зонд будує гравітаційну карту Чумацького шляху і напевно зможе виявити щільне скупчення темної матерії, якщо воно, звичайно, існує.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button