Авто

Тепло автомобільного вихлопу стане джерелом електрики

Коефіцієнт корисної дії двигуна внутрішнього згоряння невисокий і не перевищує 40%. Чимала кількість теплової енергії в буквальному сенсі слова вилітає в трубу. Проте вчені придумали доступний та екологічно чистий спосіб частково зберегти її і направити в корисне русло.

foto_cikavosti_25.07.2014-04

Портал Auto Evolution повідомляє, що певна компанія Alphabet Energy розробила особливу речовину на основі природних термоелектричних тетраедритів. Ця речовина здатна виробляти електрику за рахунок різниці температур. Експерти стверджують, що сам по собі фізичний принцип відомий досить давно, однак всі спроби його реалізувати впиралися в необхідність синтезу дорогих і токсичних матеріалів. Тепер же нібито знайдено доступний і нешкідливий засіб на природних технологіях.

Читайте також: Тепло людського тіла стане джерелом електроенергії

Варто зазначити, що про відкриття подібної речовини повідомлялося ще на початку минулого року – розробку безпечної термоелектрики приписували професор Мічиганського університету Дональду Мореллі. Має він відношення до компанії Alphabet Energy, не відомо.

Матеріал, що здатний перетворювати тепло в електрику, може відкрити нову нішу в сфері джерел енергії для гібридних автомобілів. Наприклад, з нього можуть бути виконані спеціальні теплоприйомники, які будуть виробляти електроенергію за рахунок швидко нагріваючої і так само швидко остигаючої випускної системи автомобіля. Однак сфера застосування таких матеріалів може бути набагато ширшою – від утилізації теплової енергії промислових електростанцій до вироблення електрики теплом домашніх обігрівачів.

Якщо ж вашому автомобілю необхідно замінити двірники, варто звертатися до знавців своєї справи. Тому найкраще http://autowiper.com.ua/ в магазині аutowiper.com.ua і вам гарантовано оригінальна якість щіток та конкурентні ціни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button