Наука

The Lancet: кількість смертей через COVID – 19 може бути в три рази вище офіційних даних

Перші експертні оцінки глобальної надмірної смертності показують, що до 31 грудня 2021 року через пандемію COVID-19 могло загинути 18,2 млн осіб.

Image by Masum Ali from Pixabay

За оцінками авторів, показники надмірної смертності сильно розрізнялися між країнами і всередині регіонів. Хоча реальна кількість загиблих через пандемію в деяких регіонах, особливо в Південній Азії і країнах Африки на південь від Сахари, було набагато вищою, ніж припускають офіційні дані.

Потрібні подальші дослідження, щоб зрозуміти, яка частина надлишкових смертей пов’язана безпосередньо з COVID-19. Також важливо вивчити непрямі наслідки пандемії, зокрема, вплив на здоров’я, смертність від інших захворювань та економічні наслідки.

Згідно з аналізом, опублікованим в журналі The Lancet, у всьому світі через пандемію загинуло в три рази більше людей, ніж свідчать офіційні дані. 

Офіційне число загиблих від COVID-19 склало 5,9 млн в період з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року. Автори нової роботи заявили, що за той же період сталося 18,2 млн надлишкових смертей. Тому дослідники вважають, що вплив пандемії може бути набагато серйознішим.

Надмірна смертність – різниця між кількістю зареєстрованих смертей і очікуваним числом на основі ранніх тенденцій. Це ключовий показник реального числа загиблих в результаті пандемії. Раніше було зроблено кілька спроб оцінити надмірну смертність від COVID-19, але тоді дослідники були обмежені в даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button