Здоров'я

Тяжкість COVID-19 навчилися передбачати з аналізу крові

Дослідники зі Швеції змогли дізнатися про тяжкість перебігу нової коронавірусної інфекції щодо зміни форми й вмісту в крові гранулоцитів.

У новій роботі автори стежили за кількістю гранулоцитів – це найбільш численні представники лейкоцитів, їх приблизно 50-80% від усіх білих кров’яних клітин. Гранулоцити беруть участь в роботі вродженого імунітету.

Дослідники з Каролінського інституту вивчили, як змінюється різноманітність гранулоцитів в крові хворих: вони використовували метод проточної цитометрії, щоб визначити специфічні імунотипи, які допоможуть передбачити тяжкість інфекції.

Автори взяли кров у людей, які тільки захворіли новим типом коронавірусної інфекції, а потім повторили процедуру через чотири місяці після виписки. Вони аналізували стан гранулоцитів у перехворілих на різних етапах і порівнювали його з показниками у здорових людей.

В результаті автори з’ясували, що важка форма інфекції пов’язана з підвищеним рівнем зрілих і незрілих нейтрофілів і зниженням рівнів еозинофілів і базофілів.

“Наше дослідження виявило значну зміну характеристик всіх підтипів гранулоцитів у пацієнтів з COVID-19. Це може бути пов’язано з тяжкістю захворювання. За допомогою вимірювання характеристик гранулоцитів, а також визначення наявності широко використовуваних біомаркерів, таких як С-реактивного білка і креатиніну, можна передбачити основні клінічні особливості інфекції, наприклад функцію зовнішнього дихання і розвиток поліорганної недостатності” – розповідає Магда Лурда, провідний автор дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button