Здоров'я

У старінні винні геронтогени – токсини з навколишнього середовища

Фахівці Онкологічного центру при Університеті Північної Кароліни стверджують, що причини старіння лише на 30% залежать від генів, і на 70% – від навколишнього середовища.

Токсини з навколишнього середовища і препаратів, відомі під назвою геронтогени, можуть сприяти прискореному старінню. Цей вид токсинів міститься в ультрафіолетових променях, сигаретному димі і препаратах для хіміотерапії.

syharety_550

Вчені розробили тест, що визначає, які саме токсини викликають передчасне старіння організму. Старіння – біологічний процес, під час якого клітини втрачають здатність до поділу. З часом пошкоджені клітини накопичуються в організмі, споживаючи ресурси і викликаючи різні хвороби.

Читайте також: Успадковані від матері мутації можуть прискорювати старіння

Нова система визначення старіння, випробувана на мишах, визначила найбільш потужні геронтогени і виміряла кількість старіючих клітин в організмі гризунів. З усіх факторів, що провокують накопичення геронтогенів, найбільш небезпечним виявився сигаретний дим. Далі за спаданням – ультрафіолетове випромінювання, продукти, що містять миш’як і штучно спровоковане ожиріння.

Випробування на людях, що проходять хіміотерапію при раку молочної залози, також показали, що в організмі таких людей процеси старіння значно прискорювався.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button