Різне

Навіщо і для чого потрібна судова бухгалтерська експертиза

buh_250Судова – бухгалтерська експертиза – це складне фінансово- економічне дослідження спірних ситуацій у господарській діяльності компанії за даними бухгалтерського обліку та фінансової звітності . Цілями і завданнями судової бухгалтерської експертизи є дослідження дійсного фінансового становища компанії , встановлення помилок або навмисного підроблення документації при веденні бухобліку , встановлення правильності та законності проведення фінансових операцій , а також інші превентивні функції , що усувають самі різні правопорушення у фінансово-господарській діяльності компанії.

В основі проведення судової бухгалтерської експертизи лежить юридична природа. До такої експертизі вдаються для підтвердження або спростування фактів, що виникли в ході розслідувань або ж судових засідань по кримінальних, адміністративних або цивільних справах, пов’язаним з фінансовою сферою. Дозвіл на подібного роду експертизу може дати прокурор, слідчий або суддя. Судово-бухгалтерська експертиза не відноситься до числа обов’язкових перевірок фінансово-господарського контролю. На відміну від останніх, вона не перевіряє фінансово- господарську діяльність підприємства чи фірми в комплексі. А концентрує свою увагу на окремих її недоліках. Більше того, судова бухгалтерська експертиза розглядає тільки методи, матеріали або об’єкти фінансової діяльності, які безпосередньо відображені в постанові суду або слідчого. Вона може бути призначена у зв’язку з розкраданнями, економічними і податковими злочинами, корпоративними та митними суперечками і т.д.

Основним завданням експерта що проводить таку експертизу є не класифікація якоїсь фінансової операції або способу її проведення в бухгалтерському обліку та звітності, а правомірність її з точки зору законодавства. Крім цього експерту можуть дати слово для дачі компетентної, незалежної думки зі складних питань економічного обліку, термінології і фінансових процесів стосовно форми власності підприємства, за яким ведеться засідання.
Часто відповідач, для того щоб довести свою законослухняність сам подає клопотання до суду про призначення на його підприємстві такого роду експертизи. Тим самим посилюючи свою правоту. На поточний момент результати судово – бухгалтерської експертизи є серйозними фактами в суді, на основі яких може будуватися його остаточне рішення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button