Авто

ТОП-3 правила утилізації старих акумуляторів

Прогрес не стоїть на місці, технології удосконаляться, розвиваються і виробничі лінії підприємств випускають все більше складної продукції. Нарощування товарообігу призводить до накопичення відходів. В Україні гостро стоїть питання про утилізацію продуктів життєдіяльності людини. Окрім класичних відходів є ще й ті, які містять шкідливі домішки та речовини. До таких можна віднести й автомобільні акумулятори.

Як виглядає схема приймання відпрацьованих агрегатів

  • здача приладу

Ті, хто бажають здати батарею та обміняти старий агрегат на гроші, зобов’язані розуміти, що переробка старих АКБ вимагає певних ліцензій і дозволів на перевезення і приймання акумуляторів і іншого виду свинцевмісного лому. Купівля блоків зазвичай проводиться разом з електролітом.

  • отримання винагороди

Виплачують гроші безготівковим та готівковим шляхом. Для фізичних і юридичних осіб компанії готуються усю спеціальну документацію на утилізацію. Процедура проходить відповідно до законів України.

  • купівля нового

Великий асортимент нових автомобільних акумуляторів є на сайті https://220volt.com.ua/. Завжди в наявності LogicPower, BB Battery, Challenger, EverExceed, Prologix та інші бренди. Понад 700 моделей.

Чи так потрібна утилізація АКБ

Технічний прогрес поставив на перше місце проблему утилізації відходів, особливо використаних джерел електроживлення. Класичний термін роботи приладу – до 7 років, а після його треба переробляти. Якщо 20 років тому АКБ можна було просто викинути на звалище, то зараз в Україні така процедура регламентована законом. У ЄС неправильна утилізація батареї веде до штрафів у особливо великих розмірах.

Небезпека АКБ пов’язана з матеріалами, які використовуються при виробництві приладу. Йдеться мова про кислотні та лужні агрегати. Перші моделі зустрічаються значно більше.

У акумуляторах міститися небезпечні для природи і життя людини речовини :

  • Свинець.
  • Електроліти.
  • Нікель.
  • Пластмаса.
  • Розбавлена сірчана кислота.

Їх попадання у воду, землю і повітря завдають природі непоправної шкоди. Навіть простий пластик від АКБ вже вважається токсичним.

У Північній Америці і Західній Європі питанням прийому та знищенню автомобільних акумуляторів влади приділяють більше уваги, ніж у нас. Так в Японії взагалі не можна купити новий акумулятор, якщо немає папірця про те, що старий був вже зданий на брухт. У Україні ще можна зустріти викинуті на смітник автомобільні акумулятори. Ситуація, правда, змінюється. З’являються все більше пунктів приймання відпрацьованих батарей. І людям пропонують непогані гроші.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button