Главная / Здоров'я / Електронні сигарети можуть призвести до хронічних захворювань легенів

Електронні сигарети можуть призвести до хронічних захворювань легенів

Довгострокове використання електронних сигарет може призвести до хронічних хвороб легенів, попереджають американські вчені з Медичного коледжу Мічиганського університету.

d7a8bc4327fa69dfbaa238aed3740a40

Дослідники виявили, що пари електронних сигарет впливають на клітини легенів таким же чином, як звичайні сигарети, навіть протягом однієї години. Тривалий вплив таких парів може призвести до емфіземи, яка також відома як хронічна обструктивна хвороба легень, або ХОЗЛ. Було встановлено, що навіть мінімальний вплив парів електронної сигарети протягом однієї години значно порушує білкові процеси в клітинах.

Читайте також:

Більшість людей впевнені в тому, що електронні сигарети є менш шкідливими, ніж звичайні сигарети, тим не менш, накопичується все більше доказів того, що вони приносять більше шкоди, ніж користі, кажуть фахівці. ХОЗЛ є узагальнюючим терміном, що використовується для позначення хронічних хвороб легенів, які обмежують потік повітря в легені, і включає такі захворювання, як хронічний бронхіт та емфізему.

Найбільш поширеними симптомами ХОЗЛ є задишка, або брак повітря, і надмірне виробництво слизу в дихальних шляхах. Ця загрозлива для життя хвороба легенів може поступово призвести до смерті, і, згідно з даними ВООЗ, у даний час 64 мільйони людей страждають від ХОЗЛ і 3 мільйони людей померли від ХОЗЛ. ВООЗ прогнозує, що ХОЗЛ стане третьою провідною причиною смерті в усьому світі до 2030 року.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments