Здоров'я

Три міфи про імунітет

У зимовий період тема імунітету стає чи не найгострішою — адже це час активної боротьби з сезонними захворюваннями.

Image by healthguru from Pixabay

«Воно й не дивно, адже низькі температури — прекрасне середовище для життєдіяльності найголовніших ворогів нашої імунної системи. Тому виникає непереборне бажання їй допомогти, при чому, не завжди виправдане і підкріплене достовірною інформацією», — говорить «Сучасна газета».

Видання розглянуло найпоширеніші міфи про імунітет в інформаційному просторі, «щоб не нашкодити собі у прагненні бути здоровим».

Холод знижує імунітет. Усупереч поширеній думці, застуда не виникає через холодну погоду. Захворіємо ми чи ні, залежить напряму лише від захисних ресурсів організму. Саме на зиму припадає пік респіраторних захворювань, тому що за таких температурних умов і показників вологості повітря дуже сприятливий період для розмноження та поширення вірусів. Поступове і помірне звикання до холоду ж, навпаки, має позитивний ефект на адаптаційні та захисні властивості нашого організму. А ось разові пірнання в оболонку чи обливання крижаною водою не мають позитивного ефекту в цьому контексті. Гормони стресу допомагають пристосуватись до низьких температур, але імунна система працює в тому ж режимі.

Існують продукти, що підвищують імунітет. Часто можна почути про те, що цибуля, часник чи інші такого роду продукти можуть допомогти боротись з вірусами та бактеріями. Але насправді не існує таких продуктів, що можуть якимось чином повпливати на імунну систему нашого організму. А ось народні методи закапування соку цибулі чи часнику у слизові взагалі можуть закінчитись дуже сумно. Їсти їх, звісно, надзвичайно корисно через високий вміст вітамінів та мікроелементів, які можуть опосередковано впливати на наші захисні функції через покращення загального стану організму, але для цього ще необхідно збалансовано харчуватись і достатньо часу приділяти сну.

Слизові оболонки — найактивніші гравці імунної системи. Попри те, що більшість вірусів і справді потрапляють в наш організм, уражаючи ніс та горло, куди важливішим є стан мікробіому кишківника. Цей орган загалом відіграє величезну кількість важливих функцій. Для покращення його стану необхідно надавати перевагу збалансованому харчуванню, де буде в достатній кількості клітковини, мікро- та макроелементів, природніх пробіотиків.

«Довіряти на слово з приводу питань, які стосуються нашого здоров’я, то своєрідний злочин, який точно коли-небудь буде покараним. Важливо лише достатню кількість часу проводити на свіжому повітрі, добре спати та збалансовано харчуватися, з усім іншим наш організм упорається самостійно», — запевняє «Сучасна газета».

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button