Здоров'я

Три натуральних засоби від депресії

Лікарі стверджують, що останні роки людей з депресивними розладами стає більше: пацієнти приходять самі, з ними потрібно обговорювати систему лікування, говорити про правильність і важливість психічного стану. Коли людина схильна до депресії, у неї змінюється і сприйняття навколишнього світу: воно може стати сірим і тьмяним, життя втрачає колишні фарби і навіть близькі люди не можуть допомогти в боротьбі з проблемою. На допомогу приходять таблетки, прийом яких призначається у важких стадіях, коли допомога натуральних засобів не може принести результату. Але грамотний фахівець, що знає про наслідки прийому ліків, може запропонувати пацієнту альтернативні і більш легкі для прийняття організмом способи лікування. Вони можуть допомогти, якщо людина буде позитивно налаштована і її депресія не зайшла занадто далеко.

Вчені вирішили провести експеримент, вони запропонували людям з депресивним розладом займатися фізичною активністю замість прийому ліків. Вони приділяли тренуванням три дні в тиждень і залишали на пробіжці або в тренажерному залі практично всі сили. Результат був приголомшливий: спорт допомагав краще, ніж ліки і до того ж позитивно впливав на організм, допомагаючи функціонувати важливим системам. Користь фізичної активності для людини незаперечна, але бувають випадки, коли вона протипоказана. Біг можна замінити звичайною ходьбою, а заняття в залі — легким прибиранням в кімнаті. Якщо стежити за серцевим ритмом і не перевантажуватися, то спорт принесе користь.

Для лікування можна використовувати терапію світлом, її ефект по роботі порівняний з ефектом антидепресантів, тільки останні можуть нашкодити організму, залишивши безліч ускладнень. Після прогулянки в сонячну погоду настрій людини піднімається, вона заряджається енергією і бадьорістю, отримує важливий вітамін D і залишається задоволена тим, що відбувається навколо. Терапія може проходити під штучним світлом, тому варто задуматися над джерелом світла. Існують спеціальні лампи, що створюють ефект сонця. За ними потрібно сидіти з закритими очима, краще в спеціальній пов’язці. Тривалість сеансів залежить від тяжкості випадку, але оптимальний варіант — годину або півгодини. Прогулянки під відкритим сонцем допоможуть у ще більшій мірі.

Когнітивно-поведінкова терапія може допомогти людині позбутися від симптомів і почати входити до лікування. Вона дозволяє зосередитися на проблемі, відкинути страхи і побоювання, відкритися і не забути відчути особливості депресії, причину її появи. Важливим моментом у роботі лікаря з пацієнтом є промацування причин, а не сильний тиск на і без того крихку психіку людини. Якщо вести агресивну терапію, можуть виникнути й інші розлади, що супроводжуються головними болями або навіть галюцинаціями. Правильне і вчасно розпочате лікування є запорукою успішного позбавлення від проблеми. Не варто боятися звертатися до лікаря, але над прийомом таблеток слід подумати і обговорити з фахівцем їх вплив на стан організму.

Кнопка «Наверх»
Закрыть