Людина

Вплив шуму може збільшити ризик розвитку інфаркту і інсульту

Сьогодні практично ніде неможливо знайти повну тишу і спокій. Навіть якщо ви живете глибоко в сільській місцевості далеко від авіаційних маршрутів, руху і будівельних робіт, ваш будинок, ймовірно, наповнений дзижчанням комп’ютерів і інших сучасних приладів. У деяких місцях навіть спостерігаються загадкові низькі шуми невідомого походження. Такі звуки не просто дратують – існує все більше доказів того, що довгостроковий шум навколишнього середовища вище певного рівня може чинити негативний вплив на здоров’я, як фізичне, так і психічне.

0013bb4ab225812259a497bf6c8cd9e8

Недавні дослідження показали, що шум дорожнього руху та авіаційний шум підвищують ризик розвитку високого кров’яного тиску, особливо шкідливий шум в нічний час. Дослідження авіаційного шуму навколо аеропорту Хітроу виявило, що високі рівні авіаційного шуму були пов’язані з підвищеним ризиком госпіталізації та смерті від інсульту і серцево-судинних захворювань. Інше велике дослідження розглядало шумовий вплив повітряних суден протягом 15 років, і фахівці виявили, що коли цей шум був голоснішим і зберігався більш тривалий період часу, кількість смертей від серцевих нападів збільшувалася.

Останні оцінки показують, що середнє збільшення експозиції авіаційного шуму на 10 децибел пов’язано з збільшенням кров’яного тиску, серцевих нападів і інсультів від 7% до 17%. Емоційна відповідь на шумове забруднення також може бути значною, викликаючи роздратування і відчуття вторгнення в особистий простір.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button