Різне

Що потрібно враховувати при купівлі гідромасажної ванни

Форми, розміри і матеріал виготовлення

Для виготовлення ванни з гідромасажем зазвичай застосовується такі матеріали, як сталь, чавун, акрил.

Щоб правильно вибрати ємність, виготовлену з конкретного матеріалу, потрібно враховувати власні фінансові можливості, умови експлуатації, габарити приміщення, де буде монтуватися ванна.

 • Сталеві ванни недорого коштують, та трохи важать. До недоліків сталі відносять погану здатність довго утримувати тепло і шум, що з’являється при наповненні вани водою.
 • Чавун як матеріал для джакузі відрізняється великою питомою вагою, високою вартістю. Така ємність буде довго зберігати тепло. Однак власникам чавунних ємностей з гідромасажем слід обережно ставиться до емалевого покриття; для того щоб зробити ремонт сколів, доведеться запрошувати майстра, тому потрібні спеціальні матеріали та інструменти.
 • Оптимальний варіант при виборі матеріалу – акрилові ванни з гідромасажем. Акрил довго зберігає тепло, важить небагато, а подряпини можна усунути самостійно.

Коли матеріал обраний, необхідно визначитися з формами, розмірами. Вибір тут досить різноманітний: починаючи від скромних сидячих ванн і закінчуючи величезними ємностями, більше схожими на маленький басейн. Останній варіант більше підходить для SPA-салонів, ніж для будинку. Тому, щоб правильно вибрати форму ванни з гідромасажем, потрібно врахувати габарити кімнати і можливість підведення комунікацій (водопровід, електрика, каналізація). Сьогодні виробник пропонує 3 варіанти форм.

06-02-15-foto-600x401-1

 • Прямокутні. Найбільш популярна модель, добре вписується в будь-яку, навіть малогабаритну кімнату. Звичайні стандартні розміри прямокутної ванни з гідромасажем дозволяють середньостатистичній людині повністю зануритися у воду: довжина – 180 см, ширина 80 см. Якщо у вас в квартирі поміщається тільки сидяча ванна, то виробники зазвичай пропонують вироби довжиною 130-150 см, при ширині 70-80 см (висота сидячої ванни – близько метра). Саме такі гідромасажні ванни ви можете купити в Києві http://polypromsyntes.com.ua/-pryamougolnye.html – виробництва EGO.
 • Кутові. Вважаються найбільш зручними для розміщення в малогабаритному житлі. Кутові ванни з гідромасажем враховують анатомічні особливості людини – в кутовому джакузі тіло приймає зручну позу, що сприяє кращому розслабленню. Звичайні розміри такої ванни: від 140 до 180 см по довжині однієї зі сторін. Можна вибрати ванну глибиною від 60-ти до 70-ти см.
 • Круглі. Поширені менше від інших, тому для установки вимагають досить просторого приміщення. Звичайні розміри починаються від діаметра в 1,3 м. Є моделі як для однієї людини, так і для двох.

У прямокутну або кутову гідромасажну ванну, якщо вибрати ємність відповідних розмірів, теж нерідко поміщаються 2 людини – тоді в комплект входить пара підголівників. Довжина прямокутної ванни в цьому випадку збільшується до 2-х метрів і більше (при ширині до 1,3 м), кутовий – не менше, ніж до 1,5 м.

Технічні, експлуатаційні характеристики

Гідромасажні ванни будь-якого типу являють собою систему, в яку входить насос, форсунки і патрубки, пульт управління. Кожен технічний елемент має своє призначення, про який непогано мати уявлення.

 • Насос. У недорогих моделях використовується один агрегат (зазвичай потужністю до 1 кВт), який дозволяє змінювати тиск водяних струменів (їх силу) лише в невеликих межах. Гідромасажні ванни великих розмірів додатково комплектуються компресором, який змішує як воду, так і повітря в форсунках. Можна вибрати модель, де встановлюється окремий насос для спинного масажу.
 • Форсунки. Зазвичай їх встановлюють по бічних стінок в кількості не менше 3-х штук з кожного боку. Якщо є компресор для масажу спини, то ставлять ще пару форсунок. Не варто гнатися за їх великою кількістю, тому в цьому випадку впаде тиск, і струмені будуть бити з меншою силою. Іноді в дно встановлюють мікрофорсунки, що забезпечують аеромасаж, який, хоч і не дає лікувального ефекту, але процедуру прийняття ванни робить більш приємною.
 • Пульт і додаткові елементи. ПУ може бути електронним або пневматичним. Перший варіант більш функціональний, тому дозволяє задавати безліч додаткових режимів. Наприклад, зміна тиску струменів, змінне підключення форсунок і т.д. З додаткових аксесуарів гідромасажні ванни можуть комплектуватися музикою, радіо, відеоплеєром, TV. Також може бути присутнім хромотерапія у вигляді струменів, що міняють колір.

Зони впливу гідромасажною системи.

Людське тіло, занурене у воду, відповідно до закону Архімеда, зменшує свою вагу майже до 10 кг. «Полегшене» тіло плюс лежаче положення створюють практично ідеальні умови для розслаблення. Це і є головна перевага підводного масажу в порівнянні з іншими. Гідростатичний тиск рівномірно впливає на всю поверхню тіла (відповідно до закону Паскаля), а вода здатна проводити тепло краще повітря (в 28 разів), що прискорює теплообмін в організмі і активізує поверхневий кровообіг. Гідромасажні ванни спеціально конструюють таким чином, щоб реактивні струмені надавали благотворну дію на ділянки тіла, яким нешкідливо максимальна активізація масажу: ступні ніг, ікри, тазову і поперекову зону, спину.

Сучасну гідромасажну ванну справедливо вважають хорошим варіантом для релаксації, відпочинку, що дозволяє відсторонитися від повсякденних турбот, розслабити стомлені м’язи, суглоби. Крім комфорту, людина, занурена в гідромасажну ванну, за допомогою реактивних струменів отримує глибокий точковий масаж, який відновлює працездатність м’язів. Гідромасаж активізує діяльність як нервової системи, так і секреції гормонів в надниркових залозах, щитовидній залозі, стабілізує роботу статевих залоз. Крім цього, приємна теплота знімає втому, стрес і біль у м’язах. Ефективність дії гідромасажу значно збільшиться, якщо дотримуватися простих правил. Для цього необхідно:

 • приймати гідромасажну ванну вранці не більше, ніж протягом 10 хвилин (температура 30 ° С): це сприяє більш активному пробудженню, поліпшенню травлення;
 • збільшувати до півгодини час вечірнього перебування у ванні (температура 37 ° С): це допоможе розслабити м’язи і забезпечить міцний сон;
 • підтримувати температуру води у ванні незмінною;
 • обернути голову холодним мокрим рушником, якщо вода прогріта понад 39 ° С;
 • не приступайте до фізичних навантажень відразу після сеансу водної терапії;
 • заздалегідь вибрати пом’якшувальний, зволожуючий крем, якщо ви користуєтеся гідромасажною ванною частіше, ніж 2 рази на тиждень;
 • при наявності серцево-судинних захворювань проконсультуватися у лікаря.

Сучасна гідромасажна ванна – непростий технічний пристрій. Тому, навіть володіючи інформацією, як вибрати ванну з гідромасажем, варто віддавати перевагу відомим фірмам. Але в будь-якому випадку незайвим буде дізнатися про те, хто здійснює гарантійне (і післягарантійне) обслуговування і чи є відповідний сервісний центр у вашому місті. Це позбавить вас від зайвих проблем в разі поломки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button