Різне

Як вибрати кахельну плитку для кухні?

Як облицювальний матеріал на кухні часто використовується плитка. Саме тому у багатьох може виникнути питання, як вибрати плитку для кухні. Необхідно, щоб кухня була облицьована не тільки якісною, але і безпечною плиткою, яка ідеально відповідає до меблевого гарнітуру. Природно, що кожен господар кухні хоче, щоб ремонт зберігався довгий час.

foto_cikavosti_24.10.2014-04_resized

Яку плитку вибрати для кухні?

Якщо ставиться задача перевлаштування всього кухонного простору, спочатку потрібно подумати, який на кухні буде реалізований дизайн. Всі важливі питання повинні бути вирішені заздалегідь: який стиль буде використаний в меблів, яка фактура стільниці буде обрана, де стоятиме плита, пральна машинка. Як правило, кахель підбирається в тон до меблів, можна поекспериментувати і з контрастними відтінками. На сьогоднішній день на ринку присутній досить широкий асортимент кераміки, зокрема, ви можете http://nn.piranesi.ru/ від відомого виробника керамічного покриття Піранезі.

Щоб вибрати керамічну плитку на кухню, необхідно пропрацювати дизайн приміщення до найдрібніших подробиць, для чого можна скористатися спеціальними комп’ютерними програмами. Ця послуга обійдеться хазяїнові набагато дешевше, ніж якщо буде прийнято рішення про необхідність нового облицювання й ремонту на кухні. Завдяки сучасному комп’ютерному моделюванню можна заощадити значні грошові кошти, адже немає необхідності укладати керамічну плитку на стіну.

Кахель, який використовується в якості підлогового покриття в приміщеннях квартири, має досить велику кількість переваг перед іншими покриттями. На кухні це самий бюджетний варіант облицювання стін та підлоги, так як, наприклад, мармурове покриття або штучний камінь коштують на порядок дорожче. Панелі із пластику, сучасні шпалери, що миються або гіпсокартон – це недовговічний матеріал, який в кращому випадку протримається всього кілька років і потребують заміни. Саме тому стіни і підлогу на кухні краще облицьовувати кахлем, адже результати такого якісного ремонту збережуться на довгий час. Крім того, таке облицювання здатне забезпечити не тільки бездоганний зовнішній вигляд приміщення: таке покриття не вимагає особливого догляду.

Основні критерії вибору керамічної плитки

При виборі необхідно особливу увагу звертати на певні критерії, за якими можна вибрати оптимальний варіант підлогового і настінного покриття. Велике значення має твердість зовнішнього шару, який робиться глазурованим. Так як облицювальний матеріал буде використовуватися на кухні, він повинен мати підвищену зносостійкість. Це пов’язано з тим, що керамічна плитка буде часто піддаватися прибиранню з використанням активних хімічних засобів, на неї може падати кухонне начиння. Тому кахель для кухні повинен мати коефіцієнт зносостійкості не нижче III, який вибирається за стандартом UNI EN. Як правило, такий показник вказується на коробці, в яку упакована плитка. На новому матеріалі повинні бути відсутніми патьоки, тріщини, відколи, інакше вона вважається бракованою, її використання категорично забороняється.

Велике значення має і шорсткість поверхні. Облицювальний матеріал, який укладається на стіну, не повинен бути шорстким, найестетичніше на кухонній стіні виглядає глянсова поверхня. Таку поверхню зручніше мити, тим самим підтримуючи її в ідеальному стані. Зовсім інші критерії вибору застосовуються до підлогової плитки. Згідно сучасним нормам техніки безпеки, підлога на кухні не повинна бути слизькою, інакше різко зростає ризик отримання травми. Якісно виконана плитка для підлоги повинна забезпечувати невелику шорсткість, при якій всі наявні пори забиваються брудом, тобто під ногами ніщо не буде ковзати. Отже, для стін набувається матеріал з глянцевою поверхнею, а для підлоги – з шорсткістю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button