Екологія

Як «вмирає» найбільший льодовик Антарктиди

Вчені Бристольського університету побудували нову модель, яка повинна пролити світло на процес танення Соснового острова, найбільшого льодовика Антарктиди. За останні 40 років його вплив на підйом рівня моря виявився найбільш значущим, а в останні роки дослідники вважали, що льодовик тане значно швидше, ніж раніше. Про це повідомляє Science Alert.

Зміни на Сосновому острові відстежували за допомогою супутникових знімків — результати виявилися несподіваними. Швидше всього льодовик тане по краях, проте його центральна частина стала зменшуватися в п’ять разів повільніше, якщо порівнювати нові висновки з спостереженнями 2007 року.

Таким чином, вважають учені, льодовик продовжить втрачати масу, але не швидше, ніж це відбувається зараз. До нинішнього моменту Сосновий острів зменшився на 20 км за 50 років. Дослідники називають такий показник «незначним» у порівнянні з більш песимістичними прогнозами.

Водночас фізик Бристольського університету Джонатан Бампер попереджає, що не варто занадто радіти.

«Це може здатися гарною новиною, але важливо пам’ятати, що льодовик продовжить танути в майбутньому і цей процес буде прискорюватися, хоч і не так швидко, як вважалося до цього», — сказав він.
На думку Бамбера, необхідно розібратися, чому різні моделі дають різні результати, і на основі нових спостережень зрозуміти, як саме буде розвиватися льодовик.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button