Наука

З’явився метод навігації під водою, для якого не потрібна батарейка

З’явився метод навігації під водою, для якого не потрібна батарейка. Він добре працює в глибоких шарах океану, але систему потрібно адаптувати для мілководдя.

Вчені з MIT розробили нову навігаційну систему, призначену для використання під водою. Вона може стати аналогом GPS, але не під водою, оскільки радіохвилі не проходять крізь шари океану. Тому зараз дослідники використовують такі інструменти як гідролокатор – він випромінює звукові хвилі і вимірює їх відбивання від інших підводних об’єктів і поверхонь. Але гідролокатори та інші методи навігації в воді дуже дорогі, тому в MIT запропонували замінити їх новим пристроєм.

Дослідники звернули увагу на те, що сучасні технології підводної навігації використовують великі акумуляторні батареї, що швидко розряджаються, для живлення звукових пристроїв. MIT пропонує замінити її на новий тип безбатарейних акустичних навігаційних систем, які працюють з сигналами, які вже знаходяться в навколишньому середовищі, замість того, щоб створювати свої.

Система працює за допомогою п’єзоелектричних матеріалів, які генерують заряд при механічній напрузі (наприклад, в результаті впливу звукової хвилі). Дослідники створили систему датчиків, які перетворюють інформацію про звукову хвилю в двійковий код, вони використовують його для вимірювання температури навколишнього океану або вмісту солі. Але його також можна використовувати для обчислення інформації про місцеперебування.

Для цього технологію довелося адаптувати, тому що звук відбитий від поверхонь під водою і повертається назад під непередбачуваними кутами. Дослідницька група змогла налаштувати систему для збору інформації в діапазоні різних хвиль. Вони перевірили його ефективність на великих глибинах, а тепер працюють над тим, щоб систему можна було використовувати і на мілководді.

Вона дозволить майбутнім роботизованим підводним пристроїв краще картирувати дно океану, виконувати всі види автоматизованого моніторингу та підводної навігації.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button