Наука

Вчені відкрили речовину, що сповільнює ріст пухлини мозку

Науковці ще на крок наблизилися до створення ліків від раку. Їм вдалося відкрити речовину KHS101, яка сповільнює ріст пухлини мозку.

Учёные открыли вещество, замедляющее рост опухоли мозга

Біологи провели масштабні дослідження і відкрили речовину KHS101. Як виявилося, вона здатна впливати на розвиток клітин гліобластоми, пухлини головного мозку. Завдяки ряду експериментів, фахівцям пощастило зафіксувати позитивний результат. За їх словами, приступаючи до роботи, вони не сподівалися знайти препарат, що дозволяє успішно використовувати пошкоджені мітохондрії для уповільнення росту ракових клітин мільтиформної гліобластоми.

Отримані результати здивували біологів, так як вони розраховували в кращому разі побачити незначне уповільнення розвитку онкології, а стали свідками смерті великої кількості клітин. При цьому нова речовина показала однаковий вплив на клітинні підгрупи даної пухлини мозку. Вчені провели контрольні досліди на лабораторних гризунах, підтвердивши результати перших тестів.

Зараз дослідники можуть констатувати, речовина KHS101 знищує до 50% ракових клітин гліобластоми і блокує ріст інших. Це важливий результат, так як дане ракове захворювання є інтенсивно розвивається, а шанси вижити після хіміотерапії у пацієнта вкрай малі. Тільки 5% хворих проживають на наступні п’ять років, пройшовши процедури. Науковці продовжать дослідження, але вже зараз вони говорять про важливий крок на шляху до боротьби з раком. Наявні напрацювання вони сподіваються випробувати і на інших типах онкологічних захворювань.

Кнопка «Наверх»
Закрыть