Різне

Цікаві факти про дуелі жінок

Цікаві факти про дуелі жінокСьогодні важко уявити ті далекі часи, коли чоловіки відстоювали свою честь, гідність і право на любов за допомогою зброї. В ті часи дуель вважалася швидким і ефективним способом розібратися з кривдником. Але цікаво й те, що таким способом не гребували користуватися і прекрасні дами.

У нашому матеріалі ми розповімо про дамські дуелі: де і за яких обставин вони виникли і які наслідки мали.

Перші відомості про жіночі дуелі відносяться до далекого 16 століття.

Інформація про це знаходиться в хроніці міланського жіночого монастиря Святого Бенедикта, де згадується, що в 1571 році в монастир приїхали дві знатні сеньйорити. Вони просили спільного пристанища – настоятелька дала на це дозвіл. Але замість молебня, черниці почули крики. Служительок вразило те, що вони побачили – дві дами лежали закривавлені на підлозі, одна з них була мертва.

Ще раніше, в 1552 році в Італії, був записаний випадок дамській дуелі. Сталося це в Неаполі, де дві жінки – Ізабела де Карацці і Діамбра де Петтінелла билися на шпагах. А всьому цьому виною став юнак на ім’я Фабіо де Зересола. Чутка про цей випадок ще довго розбурхувала розуми городян, а художника Хосе Ріверу надихнула на створення шедевра – картини «Жіноча дуель».

Цікаві і випадки коли самі жінки викликали чоловіків на дуель – через нанесення образи або невірность. Наприклад, випадок з французькою оперною співачкою мадемуазель Мопен, на рахунку якої кілька переможених чоловіків. Одного разу після спектаклю за лаштунками до неї підійшов нахабний і хамуватий колега – актор Дюмен і некоректно пожартував над жінкою. Через нанесення образи співачка викликала його на дуель, але актор відмовився битися. Не зволікаючи, жінка вихопила у бутафора шпагу і накинулася на кривдника. Здобувши перемогу, дама забрала у Дюмен годинник і табакерку, як трофей.

Незважаючи на випадки дуелі жінок і чоловіків, все ж це було рідкістю, частіше дами дуелювали одна з одною.

Цікаво, що героєм любовної історії, через яку мала відбутися дуель, став сам кардинал Рішельє. Дві, відомі при дворі жінки, билися за любов радника короля за допомогою пістолетів у Болонському лісі.

Але не завжди чоловіки залишалися осторонь жіночих дуелей. Після зростання їхньої популярності в США, чоловікам доводилося рознімати дам і допроводжувати їх в поліцейські дільниці.

Але іноді і себелюбство давало про себе знати. Так, в штаті Джорджія (США) на початку 19 століття відбулася дуель Джейн Уейл і Сінді Даєр. Суддею на поєдинок виступив їхній коханий, який після цієї сутички взяв переможницю в дружини.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button