Людина

Чому нам подобаються сцени насильства?

НасильствоЧому людям подобається дивитися на жорстокі сцени кровопролиття? Здоровий глузд говорить: це не може приносити задоволення. Але тим не менш, криваві бойовики і “ужастики”, як і раніше, в лідерах кінопрокату.

Недавнє дослідження вчених з Університету Аугсбурга і Університету Вісконсін-Медісон, можливо, дають відповідь на це питання. Вчені дійшли висновку, що люди дивляться фільми зі сценами насильства не заради естетичного задоволення, а тому що співставляють насильницькі події з реальним життям.

Розглянимо докладніше. Раніше дослідження показали, що аудиторія не любить насильство як таке, але сцени насильства викликають різні “цінні” емоції, такі як хвилювання і очікування. Тим не менш, нове дослідження за участю 482 добровольців у віці 19-22 років з Німеччини і США показує, що отримання задоволення лише частково пояснює, чому люди дивляться фільми зі сценами насильства.

Піддослідним пропонували подивитися трейлери до фільмів, що містять сцени з різними ступенями насильства і руйнування. Учасникам експерименту було запропоновано розповісти про своє сприйняття фільму та оцінити його, наприклад, “зі змістом”, “тривожний”, що вимагає роздумів і т.д.

Судячи з усього, деякі види негативних картинок зачаровують людей тим, що дозволяють усвідомити важливі аспекти мотивації і емоційних станів людини. Вчені вважають, що сцени насильства, які сприймаються як дуже значимі, краще осмислюються і можуть сприяти розвитку співчуття жертвам, захоплювати актами мужності і моральними вчинками в умовах насильства.

Зрозуміло, це не означає, що людям з неврівноваженою психікою сцени насильства допоможуть перейнятися почуттям любові і поваги до жертв насильства, швидше все буде навпаки. Однак не варто однозначно заявляти, що бойовики, фільми жахів та фільми-катастрофи завдадуть непоправної шкоди психіці адекватної людини.

Дослідження має велике значення в світлі вивчення психіки і впливу сучасних медіа на людей, тому вчені планують продовжити роботу в цьому напрямку.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button