Головна / Різні цікавинки / Топ-10 найбільш поширених мов світу

Топ-10 найбільш поширених мов світу

Населення Землі говорить майже на 7000 мовах. Проте лише кілька десятків з них мають офіційний статус в тих чи інших країнах і світове значення. Наприклад, в ООН всього 6 офіційних мов: англійська, арабська, російська, французька, китайська та іспанська.

Ми ж сьогодні склали для Вас Топ-10 найпоширеніших мов світу. Головним критерієм для оцінки поширеності стала кількість людей, які вважають ту чи іншу мову рідною.

foto_cikavosti_07.07.2014-01

1. Китайська (рідна для 1213 млн. осіб).

Найпоширеніша мова в світі є офіційною в Китаї, Тайвані та Сингапурі. На китайській складені 4.5% веб-сайтів мережі Інтернет. У китайській мові 10 діалектичних груп, причому, діалекти так різняться між собою, що жителям різних районів Китаю часом неможливо зрозуміти один одного.

2. Англійська (рідна для 560 млн. чоловік).

English the official language of 59 countries

Отож, английский одна з найпоширеніших мов світу визнана офіційною в 59 країнах. Англійською складені майже 57% веб-сайтів у всесвітній павутині. Цікаво, що близько 70% слів у мові — запозичені.

3. Іспанська (рідна для 329 млн. чоловік).

Espanol la lengua oficial de Espana

Мова є офіційною в Іспанії, багатьох країнах Латинської Америки і Екваторіальній Гвінеї. Близько 4.5% веб-сайтів в мережі інтернет використовують іспанську мову.

4. Арабська (рідна для 221 млн. чоловік).

Мова має статус офіційної в Єгипті, Ізраїлі, Алжирі, Іраку, Лівії, Лівані, Кувейті, Йорданії, Ємені, Марокко, Сирії, Тунісі, Судані, Саудівській Аравії, Сомалі, Сенегалі та багатьох інших країнах.

5. Хінді (рідна для 182 млн. чоловік).

Ця древня мова є найпоширенішою на території Індії і закріплена у конституції країни в якості офіційної нарівні з 20 іншими мовами.

6. Бенгальська (рідна для 181 млн. чоловік).

Індоєвропейська мова, що зародилася в X-XII століттях, є офіційною в республіці Бангладеш і широко використовується на території Індії.

7. Португальська (рідна для 178 млн. чоловік).

L?ngua oficial portugu?s de Portugal

Поширенню рідної для населення маленької Португалії мови сприяла колонізація. Португальська — друга за популярністю мов в Латинській Америці. Вона є офіційною і в ряді країн Африки, наприклад, у Мозамбіку та Анголі.

8. Російська (рідна для 144 млн. чоловік).

Російська офіційна мова Російської Федерації

Російську мову для спілкування використовують люди в 33 державах світу, в тому числі в 7 з них мова має статус офіційної. 4.8% сайтів у мережі Інтернет використовують російську мову.

9. Японська (рідна для 122 млн. чоловік).

Незважаючи на те, що японська є офіційною мов лише для однієї держави, вона використовується народностями 25 різних країн Азії. Значення японської мови збільшує і той факт, що Японія — четверта в світі держава за обсягом ВВП.

10. Німецька (рідна для 90.3 млн. осіб).

Deutsch Amtssprache Deutschland

Мова є офіційною в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Ліхтенштейні, Люксембурзі та Бельгії. Німецька — друга за популярністю мов в мережі інтернет — на ній оформлено 6.5% веб-сайтів.