Різне

Цікаві факти про китайську кухню

Китай – одна з найцікавіших країн на планеті. Вона притягує не тільки своїми численними традиціями, але і безліччю таємниць і загадок. Існує велике число маловідомих фактів про китайську кухню.

У Китаї до процесу трапези ставляться з великою серйозністю. Існує філософія їжі, що включає дві нерозривні і абсолютно протилежні ідеї, які доповнюють одна одну.

1) «Фань» – це базова їжа, так можуть іменувати рис, локшину, які-небудь інші борошняні вироби.

2) «Цай» – це м’ясо, овочі, птиця, горіхи, морепродукти, фрукти – загалом, все інше.

Цікавим фактом є і те, що китайці трапезу починають з чаю, а закінчують вживанням супу.

Одна з особливостей кухні Піднебесної – це приготування їжі на один раз, там ніколи нічого не залишають на наступний день і не готують заздалегідь. Всі готується на один раз і з’їдається в той же день. Саме тому всі китайські продукти харчування виключно свіжі. Ви в тому можете пересвідчитися, замовивши справжню китайську їжу з доставкою, , на вашу адресу.

Палички для їжі китайці використовують вже більше трьох тисяч років. Раніше вони були кам’яними і металевими, а в даний час застосовуються палички, які виготовляють з міцної пластмаси. Але самими улюбленими паличками є ті, що виконані з залізного дерева, вони володіють особливою міцністю. Вдома у всіх членів сім’ї передбачається наявність власних паличок. У кафе пропонують виключно одноразові палички. Ще однією особливістю китайських паличок є те, що їх необхідно тримати в лівій руці.

У китайської кухні існує багато різних регіональних напрямів, так як кліматичні умови регіонів відрізняються і доступні різні інгредієнти, тому присутні і відмінності в приготуванні їжі. Виділяють три основні кухні.

Північно-китайська. Особливістю цієї кухні є те, що вона має багато борошняних страв, таких, як макарони, китайські пельмені. Тут велика увага приділяється маринадам і солінню. У цьому регіоні їжа щедро оздоблюється цибулею, часником, гострим перцем, що є профілактикою захворювань і жарким літом і холодною зимою. Прикладом, відомим у всьому світі, може служити пекінська качка, яка повинна бути нарізана на сто вісім шматків.

Кантональна. Основу складають морепродукти. Мало використовують соуси і різні гострі приправи. Особливість полягає в тому, що смак продуктів перебивають спеції. Для приготування страв Кантонські кухарі використовують коників, різні рослини, отруйні гриби, скорпіонів і тарганів. Існує думка, що саме ця кухня має лікувально-профілактичні властивості.

Сичуаньська. Основні продукти – це свинина та рис. Це найгостріша кухня з усіх різновидів. Вищою похвалою для кухарів цієї кухні є те, що при вживанні м’яса неможливо відчути його справжній смак, він повністю пропадає.

Згідно з традиціями, коли ви подаєте чайник з заваркою, його носик не можна направляти на гостей. У минулі часи, якщо непроханий гість приходив в будинок, чайник ставили так, щоб носик був направлений на недоброзичливця, і той, ясно розуміючи сенс даного знаку, змушений був піти. Також трепетно ставляться до посуду, на ньому не повинно бути ні найменшої тріщинки, так як вважається, що пити з такого посуду – до великих неприємностей.

Під час трапези вітаються розмови. А якщо в процесі їжі ви забруднили скатертину, то це сприймається як комплімент кухареві, так як у Китаї вважається, що чим більше жирних плям на скатертині, тим більше сподобалася їжа.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button