Різне

Рятуймося від інсульту чорним чаєм

Дослідники різних країн світу не перестають твердити про користь зеленого чаю. Проте нещодавно співробітники Каролінського інституту в Швеції з’ясували, що чорний чай також має ряд корисних властивостей: прийом 4 чашок цього напою в день може зменшити більш ніж на одну п’яту ризик виникнення інсульту, повідомляє The Daily Mail.

Сфокусувавши свою увагу на складі чорного чаю, який у Великобританії вважається найбільш популярним, фахівці вивчили, який вплив він може робити на утворення тромбів. Як виявилося, вживання 4 чашок напою щодня знижують на 21% вірогідність їх виникнення, в той час як його періодичне вживання такого благотворного ефекту не має.

Для участі в експерименті вчені залучили 74960 чоловіків і жінок, які на початковому етапі дослідження (1997року) перебували в гарному самопочутті. Чотири тисячі з них протягом наступних 10 років перенесли інсульт (у більшості випадків був зафіксований ішемічний інсульт).

Учасники мали розповісти про свої звички вживання чаю. Фахівці, виключивши такі відомі показники ризику виникнення інсульту як паління і високий артеріальний тиск прийшли до висновку: чорний чай в значній мірі покращує стан людей. Такий ефект вони пояснили флавоноїдами, що містяться в чорному чаї, які корисні для здоров’я серця і головного мозку.

“Надаючи благотворний вплив, чорний чай знижує кардіоваскулярний (серцево-судинний) ризик завдяки вмісту флавоноїдів. Регулярне вживання 1-3 чашок чаю скорочує ризик виникнення інсульту. Нами було встановлено в ході дослідження, що у добровольців, що випивали не менше 4 чашок напою в день, ризик отримати інсульт був на 21% нижче в порівнянні з тими, хто нехтує вживанням цього напою “, – зазначили автори експерименту.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button