Різне

Відраза до політики має фізіологічну природу

Відраза до політики має фізіологічну природу Швидше за все, якщо ви побачите зображення людини,що жує з повним ротом звиваючих хробаків, це викличе у вас огиду. Або рану,що сильно кровоточить. Або надзвичайно виснажене, але все ще живе тіло. Але те, наскільки сильна ваша огида, може дати важливе розуміння ваших особистих політичних уподобань. Себто, відраза до політики має фізіологічну природу?

У новому дослідженні вчені-політологи уважно оцінювали фізіологічні реакції людей, які розглядали серію приємних і неприємних зображень. В учасників, які ідентифікували себе як консерватори, і особливо тих, хто заявляв, що вони проти гей шлюбів, спостерігалися сильні фізіологічні реакції, коли їм демонстрували непристойні картини.

Співавторами самого останнього дослідження, що вивчали  взаємозв’язок між політичними розбіжностями і вродженими фізіологічними характеристиками людини, виступили професори політології Kevin Smith і John Hibbing з Університету Небраска-Лінкольн. Саме дослідження було опубліковано  в журналі Public Library of Science One.

“Це черговий доказ того, що ми, практично без перебільшень, володіємо інтуїтивним відчуттям про політику“, – говорить Smith. “Наші політичні погляди та вчинки позначаються на нашій біології”.

Дослідники працювали з 27 жінками і 23 чоловіками, відібраними з більшого кола учасників, також пройшли опитування з політичної тематики. Добровольцям була продемонстрована серія зображень, що викликають огиду і відносно приємних зображень, у той час як електроди на їхній шкірі вимірювали ледь вловимі зміни в електропровідності шкіри, які вказували на емоційну реакцію.

Як і передбачалося, консерватори реагували на зображення зі значно більш інтенсивною відразою, ніж це робили ліберали. Позиції у протидії одностатевим шлюбам були сильно взаємопов’язані.

Результати стали доповненням в зростаючій галузі досліджень, яка передбачає, що біологія грає велику роль у виборі  політичної орієнтації, аніж ми могли собі уявити. Недавня робота Університету Небраска-Лінкольн зробила відкриття у цій сфері, включаючи дослідження 2008 року, продемонструвало, що люди, дуже чутливі до загрозливих зображень, були схильні підтримувати військові витрати, смертну кару, патріотизм і війну в Іраку.

“Правильна інтерпретація отриманих результатів (в цьому дослідженні) полягає не в тому, що біологія є причиною політики, чи політика викликає біологію”, – пишуть автори, “а в тому, що певні політичні установки в деяких питаннях ховаються в нашій біології, з багатозначними політичними наслідками “.

Прийняти роль мимовільних фізіологічних реакцій для багатьох, однак, непросто: “Багато людей пишаються своїми політичними установками, вірять в те, що вони є розумними реакціями на навколишній світ, і з небажанням допускають те, що підсвідомі схильності грають якусь роль в їх формування “, – пишуть дослідники.

Тим не менш, автори припускають, що якщо визнання тісного взаємозв’язку між політикою і мимовільною фізіологією стане більш широко поширеним, це може зменшити розчарування від сприйманої нелогічною непохитність політичних опонентів і пом’якшити політичну ворожість.

“Врешті-решт, якщо політичні відмінності частково пов’язані з тим, що люди відрізняються у своєму фізичному сприйнятті світу, переконаність в тому, що якийсь певний світогляд є ‘правильним’, може ослабнути, применшуючи зарозумілість,що підживлює  політичні конфлікти”.

Натхнення: www.terradaily.com

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button