Людина

Споживання калію попереджає інсульт

калій проти інсультуЗбільшення калію в раціоні і скорочення споживання солі сприяють зниженню рівня артеріального тиску та ризику виникнення інсульту. Про це заявили співробітники Імперського коледжу Лондона і Ворикської медичної школи.

Фахівці проаналізували результати досліджень, в яких взяли участь більше 128 тис. здорових добровольців. Вони прийшли до висновку, що щоденне поїдання двох-трьох порцій фруктів або овочів, багатих калієм, корисне для здоров’я (знижує артеріальний тиск, на 24% скорочує ризик виникнення інсульту). А от зменшення солі в їжі посилює позитивний ефект. Таким чином, здорове харчування – ключ до запобігання інсульту.

При цьому вчені попереджають, що незважаючи на ряд переваг, калій може несприятливо впливати на функцію нирок і рівень гормонів. У зв’язку з цим Всесвітня організація охорони здоров’я випустила рекомендації по споживанню калію: дорослим рекомендується щодня не більше 4 г калію.

Робота, присвячена дослідженню властивостей солі, була проведена співробітниками Інституту превентивної медицини Вольфсона і Лондонського університету королеви Марії. В її основі лежав аналіз відомостей, отриманих в результаті тестів за участю понад 3 тис.осіб. Фахівці встановили, що помірне споживання солі протягом чотирьох і більше тижнів пов’язане зі зниженням кров’яного тиску у людей з підвищеними і нормальними показниками. Це поширюється як на чоловіків, так і на жінок, незалежно від етнічної приналежності. Як відомо, зниження кров’яного тиску скорочує ризик виникнення інсульту і серцевих захворювань.

«Ми, як і Всесвітня організація охорони здоров’я, рекомендуємо дорослим щодня споживати 5 г солі. До речі, хліб – джерело солі номер один у нашому раціоні. Також не слід забувати про овочі та фрукти, що містять калій (банани, фініки, шпинат). Сіль і калій діють по-різному, найкращий ефект дає їх поєднання », – коментує Грехем Макгрегор.

«Високий кров’яний тиск – основний фактор ризику інсульту, внесення змін в раціон допоможе тримати тиск під контролем», – говорить Клер Уотсон з Stroke Association.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button