Земля

Цифрова нерівність, зміна клімату та інфекції стануть головними загрозами для людства

Такого висновку дійшла Швейцарська неурядова організація “Всесвітній економічний форум”, яка виділила найбільш ймовірні ризики для людства в найближчі 10 років.

Фото canva

У своїй доповіді «Глобальні ризики–2022» дослідники відзначили, що близько 60% респондентів, які взяли участь в опитуванні, найбільше побоюються поширення інфекційних захворювань, економічного застою, глобального потепління і посилення «цифрової нерівності», викликаного популярністю новітніх технологій.

Повністю негативне ставлення до майбутнього висловили 84% респондентів. У короткостроковій перспективі найбільше побоювання у них викликають такі ризики, як “руйнування соціальної згуртованості”, “криза засобів до існування” і “погіршення психічного здоров’я”. Екологічні ризики, зокрема, “екстремальні погодні умови” і “нездатність вжити заходів щодо боротьби зі зміною клімату”, представляються головними в короткостроковій, середньостроковій і довгостроковій перспективі. Також у середньостроковій перспективі опитані побоюються економічних проблем, у тому числі «боргових криз» і «активів, що лопнули».

“Зростаюча залежність від цифрових систем, посилена реакцією на COVID-19, докорінно змінила суспільство. Водночас загрози кібербезпеки зростають і випереджають можливості суспільства щодо ефективного запобігання або реагування на них. Атаки на критичну інфраструктуру, дезінформація, шахрайство та цифрова безпека вплинуть на довіру суспільства до цифрових систем та збільшать витрати для всіх зацікавлених сторін. У міру того як атаки стають все більш серйозними і широкомасштабними, і без того гостра напруженість між урядами, постраждалими від кіберзлочинів, і урядами, причетними до їх вчинення, буде рости, оскільки кібербезпека стає ще одним клином для розбіжностей, а не співпраці між національними державами», — розповіли автори дослідження.

Турбує респондентів і космос. Так, на їхню думку, найбезпосереднішим наслідком зростання космічної активності є підвищений ризик зіткнення між навколоземною інфраструктурою і космічними об’єктами, що може вплинути на орбіти, від яких залежать ключові системи Землі, пошкодити цінне космічне обладнання або викликати міжнародну напруженість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button