Екологія

У пустелі Сахара хочуть створити систему штучних водойм

Компанія Y Combinator запропонувала створити в пустелі Сахара систему штучних водойм і вирощувати там водорості. Це повинно допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням.

Для боротьби зі зміною клімату іноді пропонують дуже дивні проекти. Компанія Y Combinator намагається просувати проект «пустельного затоплення». На думку фахівців, це має не тільки допомогти в боротьбі з підвищенням глобальної температури, але і створити нові житлові зони.

Передбачається, що фітопланктон, який буде мешкати у цих водоймах, забезпечить поглинання вуглекислого газу, і тим самим зменшить парниковий ефект. А іригаційні канали, проведені між штучними озерами, дадуть можливість створювати зелені зони та сільгоспугіддя в пустелі.

Розмах планів дійсно вражає: у компанії говорять про 4,5 мільйони водойм, які зможуть поглинути 41 гігатонн атмосферного CO2. Але бюджет такого проекту теж буде більш ніж вражаючим: близько 50 трильйонів доларів. А витрати на щорічне обслуговування навіть не підраховували. Вчені теж протестують проти такого поводження з пустелею. Створення мережі басейнів порушить екосистему Сахари і призведе до непередбачуваних наслідків для природи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button