Земля

Названі види, які зникли в 2018 році

Вони існували на нашій планеті мільйони років, але в минулому році зникли назавжди.

Згідно зі звітом природоохоронної групи BirdLife International, три види птахів повністю вимерли, два з них — співочі птахи з північно-східної Бразилії: Cryptic Treehunter (Cichlocolaptes mazarbarnetti) і Alagoas Foliage-gleaner (Philydor novaesi). І ще один — гавайська пооулі (Melamprosops phaeosoma), яку не бачили в дикій природі з 2004 року.

«Тривожна тенденція полягає в тому, що 90 % випадків вимирання птахів в останні століття були зафіксовані на островах, але тепер починають вимирати не тільки острівні види, але і материкові», — зазначив Стюарт Бутчарт, провідний науковець BirdLife.

«Наші результати підтверджують, що на континентах наростає хвиля вимирання, викликана головним чином втратою місць проживання та їх деградацією через сільське господарство і лісозаготівлі».

Блакитний ара (Cyanopsitta spixii), що став знаменитим після мультфільму 2011 року «Ріо», було оголошено вимерлим в дикій природі. Сьогодні живі лише кілька десятків особин в неволі. Цей вид постраждав із-за вирубки лісів, будівництва гребель, лову для продажу та інших факторів.

Серед видів птахів, що знаходяться на межі зникнення, такі екзотичні назви як новокаледонський лорі (Charmosyna diadema) і карликовий горобиний сич (Glaucidium mooreorum).

Вимирання загрожує не тільки птахам. Дельтоподібна морська свиня вакіта і північний білий носоріг також близькі до зникнення. За даними NOAA, вакіта — найбільш вразливий вид морських ссавців у світі. У дикій природі залишилося менш як 30 особин. Найчастіше вони гинуть, заплутавшись у зябрових сітях. Останній самець північного білого носорога загинув у березні минулого року в заповіднику в Кенії, повідомляє Mashable. Залишилося тільки дві самки.

Згідно зі звітом Служби охорони рибних ресурсів і дикої природи США, у природі залишилося всього 40 рудих вовків, які перебувають під загрозою зникнення, і протягом восьми років популяція може повністю зникнути.

За даними Центру біологічного різноманіття, Земля зараз знаходиться на стадії шостого масового вимирання рослин і тварин — шостої хвилі вимирання за останні півмільярда років.

«В даний час ми маємо найгіршу хвилю вимирання видів з часів загибелі динозаврів 65 мільйонів років тому. Вимирання — це природне явище, але воно має відбуватися з природною „фоновоїю“ швидкістю — від одного до п’яти видів на рік. А в даний час ми втрачаємо види в 1000-10000 разів швидше», — пояснили фахівці.

За їх оцінками, за останні 500 років зникло близько 1000 видів: від лісового бізона в Західній Вірджинії і оленя мерріам в Арізоні до коника в Скелястих горах, мандрівного голуба і пуерто-риканського папугу.

Кнопка «Наверх»