Технології

З чого будувати будинки на Марсі?

Ціна за перевезення будівельних матеріалів на Марс буде справді астрономічною. Так що якщо ми все ж хочемо полетіти на Марс і там затриматися, то нам доведеться знайти спосіб, як використовувати його природні ресурси.

Принаймні, така ідея належить Made of Mars, новій компанії, яка розвиває технологію перетворення марсіанських каменів і мінералів в матеріал для майбутніх поселенців на Марсі, щоб побудувати «космічну цивілізацію майбутнього».

Made of Mars — це побічний проект Джона Скока, який працює в інституті SETI, некомерційної організації, зосередженої на пошуку позаземного життя.

У пості на сайті SETI Скок пише, що першим матеріалом, на якому зосередить увагу Made of Mars, буде вулканічний базальт. Його на Марсі повно, але також подібний базальт легко знайти на вулканічних островах, начебто Гаваїв та Ісландії. Компанія розробляє спосіб по переплавленню базальту, розтягує його в довгі нитки і сплітає їх в міцні тканини. Відповідно до Скоку, такий матеріал може бути корисний як на Землі, так і на Червоній планеті.

«Базальт може бути рішенням і для нашої рідної планети, — пише він на SETI. — Це один з найпоширеніших і широкодоступних ресурсів на Землі. Базальт постійно з’являється на поверхні і не потребує хімічних речовин для обробки. На відміну від бавовни, він не вступає в конфлікт з виробництвом їжі. На відміну від синтетики, він не залежить від корисних копалин».

Тільки час покаже, чи зможе технологія Made of Mars дістатися безпосередньо до Марса, але вона цілком може бути корисна і для Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button