Технології

Розроблено пластир, який здатний замінити ін’єкцію

Було би надзвичайно чудово, якщо лікарі перестали б тикати в нас своїми шприцами з голками. Я знаю чимало дорослих людей, які жахливо бояться уколів. Навіть більше, ніж діти. Але є один досить перспективний спосіб доставити вакцину в кров людини без всяких проколів шкіри і хворобливих відчуттів. Цей спосіб являє собою особливий пластир, який розробила інженер-БІОМЕДІКА Кася Савицька з нью-йоркського університету Стоуні Брук.

15-04-15-foto-600x393-1

При нормальних умовах шкіра людини погано пропускає великі молекули. Тому Кася повинна була придумати спосіб подолати цей розумний біологічний бар’єр. Рішення прийшло раптово. У лабораторії свого університету Кася деякий час досліджувала абсорбент полівінілпіролідон, який здатний буквально витягати рідину з людської шкіри. Вся справа в тому, що якщо на цю зневоднену шкіру нанести будь-який препарат, то її широко розкриті пори легко впустять його всередину в обхід природного захисту.

Протягом декількох років Кася удосконалювала цей процес, поєднуючи полімер з різними вакцинами. У підсумку вона розробила пластир, який дозволяє шкірі вбирати молекули в 250 разів більші за тих, які вона здатна поглинути в звичайних умовах. Це дійсно дуже важливе досягнення для медицини, адже в світі сьогодні вистачає проблем, пов’язаних з вакцинацією людей від небезпечних захворювань.

15-04-15-foto-600x422-2

Переваг у диво-пластирів достатньо. Один тільки факт, що вони дуже компактні і здатні зберігатися без спеціальних холодильників аж до 8-10 тижнів, вже робить їх незамінними в умовах спекотних африканських країн. Чи слід говорити про те, що людина не відчуває ніяких больових відчуттів в той час, як вакцина вбирається в її шкіру і потрапляє в кров.

Читайте також:

Кася Савицька вже отримала золоту медаль і головний приз у розмірі 15 000 доларів в рамках конкурсу винахідників. Зараз дівчина чекає, коли патентне бюро оформить її розробку належним чином, адже до неї в чергу вишикувалися представники різних фармацевтичних компаній, які готові вивести її ідею на міжнародний рівень.

Натхнення: nlo-mir.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть