Екологія

У Фінляндії побудували будинок з нульовим енергоспоживанням

У будинку функціонує система геотермального опалення, сонячні батареї, а також в будівлі використовують енергію гальмування ліфтів.

В Финляндии построили дом с нулевым энергопотреблением

Інноваційне житло зовні ніяк не виділяється від навколишніх будинків. На вигляд — це звичайнісінький будинок, адже всі необхідні технології інтегровані в його конструкцію, знаходяться здебільшого на горищі, даху і в підвалі. Отримувати електроенергію такий будинок може від вітру, сонячних променів і геотермального тепла.

Будинок сам виробляє стільки енергії, скільки споживає. Вироблені влітку надлишки енергії продаються електромережам, через які взимку купується необхідна кількість електрики. У підсумку річна витрата енергії в таких будинках дорівнює нулю.

У Фінляндії вже є кілька «активних будинків». Один будинок з нульовою енергією, побудували в місті Куопіо в центральній частині Фінляндії. Це студентський гуртожиток на 47 квартир. У ньому є тренажерний зал, парова та інфрачервона сауна. Будинок виробляє енергію за рахунок сонячних батарей і системи геотермального опалення.

Другий будинок звели в Ярвенпяя недалеко від Хельсінки. У ньому 44 квартири для літніх людей. У будинку функціонує система геотермального опалення. Сонячні батареї нагрівають воду і забезпечують будинок електрикою. Також для отримання електрики використовують енергію гальмування ліфтів. За підрахунками, будинок виробляє навіть більше енергії, ніж необхідно.

Зазначимо, у 2010 році була прийнята директива про енергетичне ефективне будівництво, згідно з якою, країни ЄС зобов’язуються виконати мінімальні вимоги щодо будівництва активних будинків до 2020 року. Про це повідомляє finland.fi

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button