Екологія

Понад 70% риби в Північній Атлантиці містить мікропластик в травному тракті

Дослідження проводилися в північно-західній частині Атлантичного океану на значній відстанні від берегів і на глибині близько 600 метрів.

Более 70% рыбы в Северной Атлантике содержит микропластик в пищеварительном тракте

Це найвагоміші на сьогоднішній день показники по пластиковому забруднення світового океану, уточнили ірландські вчені. Для аналізу були взяті тушки 233 мертвих риб різних видів, в основному глибоководних – світного анчоуса, плосконоса та інших. У 73% примірників морської фауни були виявлені частинки мікропластику в травному тракті. Наприклад, в шлунку у невеликого анчоуса довжиною близько 4,5 см знаходилися 13 фрагментів пластику.

“Глибоководні риби вночі піднімаються за планктоном – саме в цей момент вони і заковтують пластмасу, яка акумулюється на поверхні води,” – пояснив керівник дослідницької групи NUIG Аліна Вишорек.

За її словами, пластик серйозно загрожує морським мешканцям, провокуючи запальні процеси в шлунку і кишечнику. Ще один привід для серйозного занепокоєння пов’язаний з тим, що деякі токсини, які містяться в пластмасі, вбираються в організм риби, а отже, несуть загрозу всьому харчовому ланцюжку, включаючи промислові види.

Вперше термін «мікропластик» був використаний у 2004 році британським біологом Річардом Томпсоном для визначення часток діаметром не більше 5 мм Гранули такого розміру не відсіваються очисними спорудами. Опиняючись у воді, пластмаса швидко вбирає токсичні речовини і стає небезпечною для живих істот. Найбільш широке застосування мікропластик знаходить в косметиці, зокрема, у виготовленні скрабів. Але навіть звичайний поліетиленовий пакет або пляшка в морській воді з часом здатні роздробитися до розміру мікропластика, повідомляє ecoportal.su


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button