Екологія

У Гамбурзі побудували вуглецево-нейтральний дерев’яний житловий будинок Woodcube

Сьогодні у сфері сталого будівництва все більшим попитом користується такий матеріал, як деревина. Екологічно чистий, вуглецево-нейтральний будівельний матеріал активно витісняє енергоємні сталеві конструкції.

Все більша кількість архітекторів, що просувають ідеї зеленого будівництва в маси, пропонують для зведення житлових будинків переважно дерево. Черговий такий проект реалізований в німецькому Гамбурзі, де зданий в експлуатацію новий житловий 5-ти поверховий будинок, повністю побудований з необробленої деревини. Будівля отримала ім’я Woodcube.

У Гамбурзі побудували вуглецево-нейтральний дерев'яний житловий будинок Woodcube

Проект розроблений німецьким архітектурним бюро Architekturagentur. До слова, за останні кілька років у Гамбурзі побудовано екологічно чистих будівель, зведених за принципами зеленого будівництва, більше ніж у будь-якому іншому європейському місті.

У Гамбурзі побудували вуглецево-нейтральний дерев'яний житловий будинок Woodcube

Woodcube – п’ятиповерхівка, головним будівельним матеріалом для зведення якої послужила необроблена деревина – екологічно чистий і вуглецево-нейтральний матеріал. Зрозуміло, що будинок містить частину інших елементів (арматура, фундамент, шахта ліфта), але за обсягом використання ніщо в Woodcube не зрівняється з деревом. Цей матеріал підлягає повторній переробці. Його переважне застосування на об’єкті, за підрахунками німецьких фахівців, дозволить скоротити кількість викидів CO ? в атмосферу на 8500 тонн щорічно. До всього іншого, дерев’яний будинок здатний зробити сприятливий вплив і на здоров’я майбутніх мешканців, і на середовище проживання в цілому.

woodcube03

Площа будинку складає 1486 м ?. Житловий комплекс складається з 8 комфортабельних квартир, інтер’єр у яких витриманий у теплих тонах з великою кількістю елементів з натурального дерева. За рахунок товстих дерев’яних стін забезпечується хороша природна вентиляція. Варто відзначити, що в будинку на додаток до природної вентиляції, використовується високоефективна вентиляційна система, яка управляється за допомогою спеціальної програми через iPhone або iPad. Звичайно ж, будь-який будинок не обійдеться без люстр та бра, чудовий перелік яких зможете знайти .

woodcube04

Зовнішні стіни, товщина яких становить 32 см, володіють високими теплоізоляційними властивостями. Ліфт, встановлений у Woodcube, забезпечений системою рекуперативного гальмування – з її допомогою вдасться скоротити споживання енергії на 60%. Вся електроенергія для внутрішніх потреб надходить від сонячних батарей, встановлених на даху будинку….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button