Здоров'я

Офісні хвороби та методи їх профілактики

В останні роки у медиків дійсно з’явився новий термін – профзахворювання офісних працівників. За статистикою від них страждає близько 35 % всіх працівників розумової праці. Про найбільш поширених захворюваннях, які підстерігають офісного працівника, ми хочемо вам розповісти.

Офісні хвороби та методи їх профілактики

Синдром зап’ястного каналу

Це типове захворювання офісних працівників, інакше це захворювання ще називається тунельним синдромом. Ознаки: оніміння одного з пальців, судоми. Виникає через тривалу роботу з комп’ютерною мишею, яка викликає велике навантаження на серединний нерв. 80 % пацієнтів позбавляються від синдрому лише після операції по розтину поперечної зв’язки зап’ястя.

ЯК УНИКНУТИ
Регулярно робіть перерви в роботі, навіть якщо у вас ще нічого не захворіло. Больові відчуття – ознака того, що займатися профілактикою пізно і пора йти до лікаря.

Синдром сухого ока

Офтальмологи ще називають цей синдром офісним. Його симптоми: почервоніння, сухість і відчуття піску в очах. Виникає через постійне носіння контактних лінз, довгого перебування в приміщенні, де багато комп’ютерів і кондиціонерів. Крім того, як показали дослідження, при роботі на комп’ютері, а також при читанні людина моргає в три рази рідше, ніж зазвичай. В результаті слізна плівка висихає і не встигає відновлюватися. Саме це і служить причиною виникнення синдрому сухого ока. Якщо запустити хворобу, можна опинитися на операційному столі.

ЯК УНИКНУТИ
Уберегтися від цього захворювання можна , якщо обмежити тривалість носіння контактних лінз. У процесі роботи за комп’ютером (а також при читанні і перегляді телевізора) потрібно намагатися частіше моргати. Не слід терти очі , щоб не посилити подразнення . Допомагає вживання достатньої кількості рідини (до 8-10 склянок на день), а ось зневоднення не можна допускати навіть в незначній мірі . Для полегшення симптомів сухого ока рекомендується регулярно застосовувати краплі штучної сльози.

Синдром хронічної втоми

Сьогодні синдром хронічної втоми (СХВ) набуває масштабів масової епідемії. І лідирують за СХВ якраз офісні працівники. Дві третини хворих – жінки, які скаржаться на знемогу після мінімальних зусиль, на постійний біль у суглобах і м’язах, сильну слабкість.

ЯК УНИКНУТИ
Медики вважають, що це захворювання імунної та нервової систем. В якості профілактики рекомендується висипатися: для цього необхідно спати мінімум вісім годин на добу. Важливо також розмежувати час на роботу і відпочинок. Рекомендуються фізичні навантаження, які носять тонізуючий характер – біг, плавання або аеробіка. Головне завдання – дати мозку відпочити. Допомагає також радикальна зміна обстановки не менше, ніж на місяць.

Геморой

Як стверджують проктологи, 70 % людей рано чи пізно стикаються з цією проблемою. А офісні працівники, які змушені довго сидіти, страждають цим захворюванням особливо часто.

ЯК УНИКНУТИ
Протягом робочого дня слід час від часу вставати, проходжуватися по кімнаті, якщо дозволяють умови, зробити кілька вправ. Стежити за регулярністю стільця (не рідше одного разу на добу), уникати запорів. Для цього пити достатньо води (близько 1,5 літра на день), можна використовувати мінеральні води. При запорі також рекомендується вранці натщесерце випити 1 склянку прохолодної води (це запускає роботу кишечника і сприяє спорожненню вранці). Вживайте більше клітковини з овочами та фруктами. Відмінними м’якими проносними є буряк, гарбуз, кисіль з ревеню, чорнослив, одноденний кефір або простокваша (більш «старші» за віком мають швидше зворотний ефект).

Комп’ютерний варикоз

Це також новий термін, який введено для визначення специфічних захворювань офісних працівників. Захворюванням страждають 10 % чоловіків і 25 % жінок. При сидячому способі життя варикоз виникає через перетискання вен, особливо від звички сидіти нога на ногу.

ЯК УНИКНУТИ
Щоб уникнути варикозу , потрібно більше рухатися. Допомагають заняття плаванням , бігом , їзда на велосипеді. Протягом робочого дня потрібно регулярно робити перерви , розминати ноги , замість ліфта користуватися сходами . Слід також пити не менше 1,5 літра рідини на день , щоб кров не стала в’язкою і легко рухалася по венах .

Тромбоз

Це ще одне грізне захворювання, що загрожує офісним працівникам. Утворення кров’яних згустків провокується багатогодинним сидінням. Найчастіше ним страждають службовці інформаційних центрів, яким доводиться працювати, не піднімаючи голови по 4 години. Тромбоз глибоких судин ніг небезпечний тим, що згустки можуть мігрувати в будь-який орган тіла: серце, легені, мозок. Така міграція зазвичай закінчується інфарктом, інсультом або раптовою смертю.

ЯК УНИКНУТИ
Більше рухатися, відмовитися від жирної і солодкої їжі, уникати стресів.

Сколіоз і остеохондроз

Відомо, що в сидячому положенні навантаження на хребет значно зростає, а при неправильній позі воно збільшується в три рази. Можна уявити, яке навантаження відчуває хребет офісного працівника, що проводить щодня 8:00 в положенні сидячи! Не дивно, що результатом стають викривлення хребта, відкладення солей. За даними лікарів, у більшості людей старше 30 років зустрічаються тріщини міжхребцевих дисків. Величезна кількість годин, проведених за комп’ютером, може спровокувати розвиток шийного остеохондрозу. Важливу роль відіграють і комп’ютерні столи, за якими проводять багато часу офісні працівники. Зручна робоча поверхня полегшує працю, тому комп’ютерні столи від start-mebel.com.ua/komputernye-stoly

ЯК УНИКНУТИ
Слід тримати спину правильно і контролювати положення голови. Не можна застигати надовго в неприродній позі – наприклад, з опущеною або закинутою головою, м’язи дерев’яніють і перетискають судини і нервові закінчення. Частіше вставайте з-за столу, щоб зробити кілька рухів. Походіть, повертаючи плечима. Акуратно нахиляйте голову в сторони. Під час роботи частіше міняйте позу. Важливо, щоб ваші плечі були в природному положенні і не підводилися. Корисно виконувати спеціальні вправи для хребта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button