Земля

Знайдено людину з чорними кістками. Це рідкісне, але реальне захворювання

Блогер поділився з підписниками, як сходив до стоматолога і дізнався, що у нього чорні кістки.

Тіктокер з ніком «archiebeshort» розповів, що у нього чорні кістки. Виявилося, що цю аномалію викликає рідкісне захворювання. Про те, що у нього чорні кістки, блогер дізнався під час відвідування стоматолога, де йому зробили рентген.

“Виявилося, мої кістки чорні. І все тому, що у мене щось, що називають “міноцикліновою”, чорною хворобою кісток”, – розповів він у соцмережах.

У середній школі Арчі приймав Міноциклін, тетрацикліновий антибіотик, для лікування вугрів. Побічні ефекти не проявлялися протягом багатьох років. Але, як тільки у блогера прорізалися зуби мудрості, він зрозумів, що проблема все-таки є.

“Коли мій зуб мудрості прорізався, виявилося, що він — чорний. Я подумав:” Боже мій, мої зуби гниють”, — сказав він у відео TikTok. – Виявилося, що вся моя щелепа чорна, як і інша частина черепа, та й більшість моїх кісток теж, розповів мій лікар».
У розпорядженні ЗМІ немає знімків блогера. Проте, “хвороба чорних кісток”, дійсно існує.

Алкаптонурія – це моногенне захворювання, що призводить до дефіциту ферментів, що призводить до накопичення гомогентизинової кислоти (ГГК) у 2000 разів вище норми.

“ГГК зв’язується з хрящами, кістками та пігментами, фарбуючи їх у чорний колір у процесі, який називається охронозом — звідси і його назва. хвороби чорних кісток”,
йдеться в журналі Orphanet Journal of Rare Diseases.

За даними NHS, у людини з алкаптонурією можуть початися проблеми із суглобами у віці 30 років. Вони часто спочатку відчувають біль у попереку та скутість, потім біль у коліні, стегні та плечі.

Це початкові ознаки та симптоми остеоартриту. З часом хрящ, еластична, адаптована тканина, може руйнуватися і ламатися, завдаючи шкоди хребта і суглобам. Можливо, людині знадобиться операція по заміні суглобів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments