Земля

У Китаї виявили гробниці з живцем похованими воїнами і кіньми

Комплекс гробниць належав впливовому клану, який жив 3000 років тому

У китайській провінції Хенань археологи знайшли велику групу гробниць, що відноситься до стародавньої королівської династії Шан (1600-1046 рр. до н. е.). У гробницях також виявили останки воїнів і бойових коней, які, можливо, були поховані живцем.

Twitter/XHscitech

Як повідомляє Live Science, гробниця була знайдена всього за 2,4 кілометри від стародавньої столиці Іньсюй, де знаходяться руїни палацу і родового храму. Під час розкопок археологи виявили цілий комплекс, що складається з 24 гробниць.

У цей комплекс також входило кілька могил з бойовими колісницями, останками коней і воїнів. Згідно із заявою урядового інформаційного агентства Сіньхуа, на головах деяких воїнів були надіті капелюхи із зав’язками з черепашок, а кінські голови були прикрашені золотом.

“Це дуже рідкісне явище серед стародавніх відкриттів Аньяна, що відображає винятковий статус і владу власника екіпажу”, – сказав Конг Демінг, керівник міського Інституту культурних реліквій та археології.

Дослідники припускають, що гробниця належала великому клану «Це». Принаймні, археологи виявили китайський ієрогліф “Це”, що вказує на приналежність до клану, на бронзовому посуді з місця розкопок.

У дослідженні Пенсильванського державного університету зазначається, що практика «ритуального самогубства» слуг або «добровольців», які погоджуються бути похованими живцем під час похорону високопоставлених господареві була звичайним явищем в Китаї династії Шан.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button