Здоров'я

Вівсянка може бути шкідлива для здоров’я

vivsianka_250Група вчених з Австралії в ході проведених досліджень встановила, що часте вживання вівсяної каші, як основної складової традиційного англійського сніданку, призводить до руйнування кісткових тканин.

На думку експертів, надмірна любов до вівсянки призводить до проблем зі здоров’ям. Причиною цьому служить фітинова кислота, що міститься в вівсяних пластівцях.

Кислота заважає нормальному засвоєнню кальцію людським організмом, який постійно вимивається з кісток і не всмоктується на належному рівні в кишечнику. У даному випадку навіть прийом різних біодобавок не зможе змінити ситуацію. Брак кальцію призводить до того, що кістки стають більш крихкими і схильні до частих переломів і тріщин.

Учені додають, що вівсяна каша звичайно ж має свої плюси: нормалізація роботи шлунка, серцево судинної системи і зміцнення імунітету. Однак, слід після двох тижнів вживання в їжу вівсянки вранці зробити перерву мінімум в 14 днів, після якого знову можна буде включити кашу назад в раціон. Лише в цьому випадку вона не завдаватиме шкоди здоров’ю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button