Наука

У мозку людини знайшли механізми, які використовують у квантових обчисленнях

Дослідники вважають, що деякі функції свідомості і підсвідомості засновані на ефектах квантової механіки.

Фізики з Трініті-коледжу адаптували технології, які використовувалися для вивчення квантової гравітації, для аналізу роботи людського мозку. Дослідження показало, що ряд функцій, включаючи короткочасну пам’ять, когнітивні здібності та свідомість, залежать від квантових обчислень.

У своєму експерименті вчені проаналізували спіни (імпульсний момент) протонів зі спинномозкової рідини за допомогою МРТ. Використовуючи особливу технологію, призначену для пошуку заплутаних спінів, вчені виявили на МРТ сигнали, що нагадують серцебиття або ЕЕГ.

Електрофізіологічні потенціали, такі як ті, що викликані биттям серця, як правило, не виявляються за допомогою МРТ, пояснюють вчені. Їх візуалізація можлива тільки в тому випадку, коли спіни протонів ядер атомів, що складають спинномозкову рідину, знаходяться в заплутаному стані.

Раніше для доказу квантової гравітації вчені вивели правило, яке виконується для декількох взаємодіючих систем. Якщо одна з них знаходиться в заплутаному стані, то й інша також буде квантовою системою.

З цього правила випливає, що оскільки спинномозкова рідина є квантовою системою, значить і пов’язані з нею функції, які вимірювалися в експерименті, теж використовують квантові ефекти, укладають автори дослідження.

Квантові мозкові процеси можуть пояснити, чому ми все ще перевершуємо суперкомп’ютери, коли справа стосується непередбачених ситуацій, прийняття рішень або вивчення чогось нового. Крістіан Керскенс, провідний фізик Інституту неврології Трініті-коледжу

Вчені підкреслюють, що висновки, зроблені в роботі, вимагають додаткової перевірки в серії експериментів, але попередні результати виглядають багатообіцяюче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button