Всесвіт

У NASA показали виверження вулкана на супутнику Юпітера

Фахівці NASA показали на фотографії виверження вулкана на супутнику Юпітера Іо. Знімки були зроблені дослідницьким апаратом Juno.

В NASA показали извержение вулкана на спутнике Юпитера

У космічному агентстві розповіли, що апарат вийшов на траєкторію планети в липні 2016 року і став другим кораблем в історії, який здійснив подібний політ. Juno за цей час зібрав багато інформації про атмосферу, гравітаційне поле, внутрішню будову і магнітосферу. Останні фотографії були зроблені 21 грудня під час зимового сонцестояння. Чотири камери зонда зняли зображення Іо, найбільшого вулканічного тіла в Сонячній системі. Спостереження за супутником велося протягом години, надаючи інформацію про полярні області Іо, а також кадри активного виверження вулкана.

За словами Альберто Адріани з Національного інституту астрофізики Італії, дослідження супутників Юпітера не є головною метою місії, проте як тільки апарат наближається до одного з них, вчені користуються можливістю і займаються його вивченням. Адріани зазначає, що отриманий кадр є найкращим зображенням Іо, і інфрачервоні хвилі камер Juno дозволяють детально вивчити процеси вулканізму.

Місія Juno завершиться в липні 2021 році. До цього часу астрономи отримають детальну карту Юпітера. На сьогодні апарат облітає планету кожні 53 дні. Juno обладнаний вісьмома науковими приладами, призначеними для вивчення внутрішньої структури Юпітера, атмосфери і магнітосфери. Місією керують співробітники Лабораторії реактивного руху NASA в Болтоні.

Кнопка «Наверх»