Технології

Роботи готові почати промислову революцію

Хоча експерти говорять про це давно (а фантасти – вже кілька десятиліть), але до цих пір здавалося, що робототехніка нічим не загрожує людству. Ситуація – нагадують авторитетні аналітики – не унікальна. Щось схоже відбувалося в минулому. Тоді (сотні років тому) мільйони чорноробів залишилися без засобів до життя – їх місця зайняли перші машини. Верстати та інші пристосування відразу знецінили працю багатьох громадян.

foto_cikavosti_03.09.2014-018

Схоже, що в найближчі роки сказане вище повториться. Є велика ймовірність, що роботи позбавлять сенсу цілий ряд професій. До чого потрібні таксисти, коли автономний транспорт (привіт Google!) здатний їздити самостійно? Якщо ґаджети в сто разів швидше створюються парою «розумних» промислових систем, навіщо день за днем годувати тисячі збирачів? Під загрозою навіть «білі комірці», тобто фахівці високого класу, з нетиповими навичками.

Читайте також: У найближчі 20 років роботи залишать людей без роботи

Достатньо згадати суперкомп’ютер Watson від IBM – він вже ставить пацієнтам точні діагнози (на основі зібраних аналізів, виявлених симптомів і наявною БД про захворювання).

Ще в кінці 19 століття ніхто не припускав, що замість коней всюди будуть автомобілі. У ті дні така думка здавалася багатьом єрессю. І що тепер? З роботами, можливо, історія піде аналогічним шляхом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button