Здоров'я

Андрофобія. Всі чоловіки «абсолютне зло»?

Якими тільки фобіями не страждає сучасна людина! Боязнь закритого і відкритого простору, висоти і глибини, павуків, змій собак, хвороб, відносин, соціуму, продуктів харчування… список можна продовжувати до нескінченності. Але панічний страх перед чоловіками, андрофобія, варта в цьому переліку особливої уваги. Страждають нею здебільшого представниці слабкої половини людства, хоча останнім часом почастішали випадки, коли незрозумілий страх перед чоловіками відчувають самі ж чоловіки. Причому симптоматика андрофобії виражена в них чи не більшою мірою, ніж у жінок.

foto_cikavosti_09.07.2014-04-06

Психологи стверджують, що як і всі інші види фобій, страх перед представниками сильної статі супроводжується схожим ірраціональним мисленням і багаторазово посиленим, необґрунтованим почуттям небезпеки. Тобто, як і будь-який інший «вигаданий» страх, андрофобія є важким захворюванням психіки, з характерними для подібних станів симптомами, що проявляються в період загострення.

Причини виникнення андрофобії

Сьогодні спостерігається стійка тенденція, коли жінки відмовляються від довгострокових відносин з чоловіками, пояснюючи свою поведінку постійним відчуттям страху, побоювання перед ними. Причому загроза з боку чоловіків відчувається ними настільки сильна і серйозна, що змушує весь час перебувати в напрузі, переживаючи не тільки за власне здоров’я, але і за життя в цілому.

Читайте також: 13 найнезвичайних фобій

Андрофобія, як правило, складається з сукупності подій, які відбуваються з людиною протягом життя. Нерідко витоки її лежать у дитинстві. Це і епізоди насильства в сім’ї, в оточенні дитини соціумі, інциденти в громадських місцях. Вразливі натури можуть почати відчувати страх перед чоловіками навіть після перегляду телепередач чи художніх фільмів з численними сценами жорстокості, агресії, насильства.

Крім того, так улюблений сьогодні сильними жінками термін «фемінізм», який, нібито, пояснює всі причини небажання їх вступати в які-небудь стосунки з «недосконалими» чоловіками, насправді є найпершою передумовою до андрофобії. Тому психологи настійно рекомендують таким особам не змінювати партнерів як рукавички» у пошуках ідеального чоловіка, а швидше пройти курс спеціалізованого психіатричного лікування.

В чому проявляється андрофобія?

З моральної точки зору всі чоловіки асоціюються у андрофоба як безмежні егоїсти, з усіма, що випливають звідси наслідками у поведінці, спілкуванні, особистісних відносинах. Це і неувага до жінки (подруги, дружини, матері), і вседозволеність у вчинках, і відсутність повної моралі.

Феміністки, жінки, які досягли успіху і фінансового благополуччя самостійно, бояться вступати в близькі контакти з чоловіками, думаючи, що натраплять на альфонса, мисливця за грошима, шлюбного афериста. Не менший страх вони відчувають і в тому випадку, якщо в минулому житті перебували під гнітом чоловіка-тирана – ймовірність потрапити знову під всесильну влада чоловіки у них викликає справжній панічний жах.

Читайте також: Острах залишитися без працюючого телефону може бути визнано психічним розладом

Що стосується фізичної стороні страхів жінки перед чоловіками, все пояснюється набагато простіше. В наш час випадки насильства, зґвалтування, побиття, образи, приниження жінок зустрічаються так часто, що ті, хто хоч раз пройшов через це, починають боятися всіх чоловіків – не тільки з свого оточення, але і як представників статі взагалі.

Комплексне лікування андрофобії необхідно в будь-якому випадку. Іноді це може бути просто прийом заспокійливих ліків, іноді до медикаментозної терапії приєднується психотерапія (особливо при гострих формах андрофобії), в деяких випадках найефективнішим методом стає гіпнотерапія. Спосіб лікування визначає лікар і, на щастя, позбутися андрофобії вдається майже всім пацієнтам. Причому в подальшому більшість з них більше ніколи не повертаються до своїх ірраціональних страхів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button