Гумор

У них щось з головою, у тих росіян – думки скандинавки

foto_cikavosti_04.07.2014-018_resizedФінська журналістка Анна-Лєна Лаурен довго жила в Росії і написала книгу про сучасне російське життя, з позиції здорового глузду цивілізованої європейської жінки. Книга була видана в грудні 2009 року. Автор вважає, що в назві книги немає нічого образливого. Це можна порівняти з французьким висловом Ils sont fous. “Вони божевільні”. Але в хорошому сенсі слова. А наскільки їй це вдалося, ви можете оцінити цитати з цієї книги.

Цитати з книги:

1. Мабуть, найбільша таємниця Росії полягає в наступному: жінки не дурніші і не слабші за чоловіків – навпаки. Але ніхто не говорив про це чоловікам.

2. В Росії надлишок гарних, добре освічених, компетентних жінок – і недолік непитущих працюючих чоловіків.

3. Бути самотньою дівчиною в Росії в жодному випадку не шикарно.

4. Жінкам доводиться самим бути собі кам’яною стіною. Якби не вони, Росія давно пішла б на дно.

5. Росія – країна невдячна. Росія ірраціональна, обтяжлива, норовлива, самовдоволена, строптива, чуйна і сердечна, щедра, болісно-чутлива, зла- але все-таки не злопам’ятна.

6. Мої російські приятельки дуже мало говорять про секс. Постільні подвиги чоловіків і бойфрендів не є у (російських) подруг темою для обговорення в такій же мірі, як, наприклад, у Фінляндії. Нерозв’язна загадка: чому російські жінки витрачають стільки енергії на те, щоб виглядати сексуально, і при цьому ніколи не говорять про секс?

7. Деякі стверджують, що російські жінки одягаються як повії. Це неправда. Тут буває по-різному.

8. Спідниць коротших, ніж у Москві, я не бачила ніколи. Цілком природно, що в країні крайнощів повинно проживати безліч дівчат, які вважають, що спідниці належить ледве-ледве прикривати труси. Навіть при мінусовій температурі.

9. Російське суспільство демонструє чоловічий шовінізм досить відверто і стійко. Наприклад, в порядку речей писати оголошення про прийом на роботу наступним чином: «Потрібен секретар, жінка, до 25 років, зріст не нижче 175 см».

10. Самі жінки протестують рідко. Вони не розуміють, до чого насправді прагнуть учасниці жіночого руху за права жінок. «Ми і так командуємо чоловіками. Вся заковика в тому, щоб переконати чоловіка, що він приймає рішення».

11. Солідарність російських чоловіків незламна… Постояти за друзів – справа честі. Не великий гріх зрадити дружині, зрадити друга – таке не прощається.

12. Більшість російських чоловіків дуже галантні. На відпустці у Фінляндії мене страшенно дратують ці до жаху неотесані і неуважні фінські чоловіки, які в поїзді не допоможуть заштовхати важкі сумки на полицю. В Росії таке просто неможливо.

13. Мене більше не бентежить, коли російський чоловік притримує мені двері або платить за мою чашку кави – це проста ввічливість, ніхто не збирається заводити зі мною інтрижку. Я більше не наполягаю, що сама заплачу… – ні до чого, крім спору, це не призведе… Жінка, яка вперто нав’язується зі своїми грошима, аж ніяк не пропагує скандинавську рівноправність. Російський чоловік в її поведінці нічого не зрозуміє. Він тільки образиться і розгубиться.

14. (тут неповна цитата зі слів норвезького чоловіки, але все одно цікаво: «…Російські жінки чудово досягли успіху в справі маніпулювання чоловіками. Так як чоловік сильніший і більш незалежний, необхідно розставити на нього як можна більше пасток. Російським чоловікам це відомо, і вони не дають себе обдурити. Іноземці ж, навпаки, занадто раціональні і наївні. Вони не вміють «читати» поведінку своїх російських подружок і швидко потрапляють в підкаблучники…»

15. На святкових вечерях чоловіки завжди обов’язково п’ють за жінок.

16. Російська демократія котиться назад з тих самих пір, як до влади прийшов Путін, – це факт, і нічого тут не поробиш.

17. В Росії… громадяни не розуміють, навіщо їм служити суспільству, яке не служить їм. Державних і муніципальних службовців глибоко зневажають, вважається, що їх єдина завдання – дбати про власну вигоду і красти стільки, скільки вийде.

18. Велика частина росіян щиро симпатизує Путіну і тому приймає призначеного Путіним престолонаслідника Дмитра Медведєва.

19. Опозиційні демонстрації придушуються одним і тим же способом: загальна кількість міліціонерів і омонівців як мінімум дорівнює числу демонстрантів.

20. З усіх потенційних спадкоємців трону Медведєв – найсучасніший: він вчився працювати з айфоном ще в ті часи, коли в Росії неможливо було придбати ліцензійну модель.

21. Моя старенька «Нокіа-6310», найкраща «Нокіа» яка коли-небудь вироблялися, викликає досить дивну реакцію: чому іноземна журналістка роз’їжджає на моделі десятирічної давнини? Пояснення на кшталт того, що я ще не бачила телефону з такою довгопрацюючую батарейкою, зустрічаються з повним подивом. Адже справа не в практичних достоїнства телефону, а в тому, як ти виглядаєш з ним в руці!

22. У Фінляндії люди намагаються сунути тобі двадцять центів, якщо беруть у тебе сигарету. Останнє (про сигарети) може змусити росіян піти в ступор…

23. Коли вибудовується черга, службовці паспортного контролю навіть не намагаються працювати швидше або покликати на підмогу колег. Нехай люди постоять. Подумаєш, черга!

24. Москва – місто безсердечне і у вищій ступеня несентиментальне, люди тут борються за виживання і стурбовані одним: заробити гроші… Всі страшенно поспішають… Жителі Нью-Йорка нервово курять в стороні…

25. Приїжджаєш у відпустку в Гельсінкі і раптом помічаєш, що в цьому місті у всіх є здача… Абсолютно неправдоподібно і майже нудно.

26. Всім у Росії відомо, що більшість міліціонерів хочуть одного – грошей… Всім відомо, що міліціонери тільки і шукають, з кого здерти гроші, так навіщо звертати увагу на те, що вони кажуть? І так як в Росії про все можна домовитися, питання тільки в тому, щоб приступити до переговорів.

27. Олена вважала, що надійніше заплатити триста євро інструктору, який поділить здобич зі своїми контактерами в міліції, і таким чином забезпечить Олені водійські права. Їй і в голову не прийшло, що можна отримати права, просто навчившись керувати, – набагато простіше проплатити іспит.

28. У Росії стати політиком – це бізнес-концепція.

29. Спілкування в Росії настільки важливо, що зовнішні обставини перестають мати значення. Кілька разів мені траплялося смажити шашлик в холод і під дощем – якщо ми вирішили відправитися в парк на шашлики, то ми так і робимо, незалежно від примх погоди. Дупі мокро? Підстели пакет! Замерзла? Випий горілки і співай.

30. Росіянин, який хоче випити з тобою горілки, дає зрозуміти, що налаштований дружньо. Кращий спосіб подружитися – випити разом. Відмову можуть розцінити як пряма образа, знак того, що ти не хочеш дружити.

31. Немає такої покупки, яка не була б занадто дрібною, щоб її не обмити.

32. Посміхатися, сміятися, просити, благати, плакати чи кричати – ось мова, яку росіяни розуміють краще фінів.

33. Росіяни збираються провести наступні тисячу двісті років у спробах зрозуміти своє власне існування. Безуспішних, зрозуміло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments