Технології

Аналітики спрогнозували, яким буде світ у 2025 році

Команда аналітиків з агентства Thomson Reuters зробили детальний прогноз інновацій на найближчі 10 років. Експерти склали список радикальних змін, які переживе світ до 2025 року і опублікували його під назвою “The World in 2025: 10 Predictions of Innovation” (“Світ у 2025 році: 10 пророкувань інновацій”). Дослідження було спрямовано на вивчення перспектив сфер бізнесу, інтелектуальної власності і науки, і було засновано на аналізі глобальних тенденцій у цих сферах.

foto_cikavosti_04.07.2014-011_resized

За словами вчених, ліцензія пілота буде зберігатися в гаманці у кожного, як водійські права сьогодні, оскільки электролети стануть дуже поширені, безпечні та зручні у використанні. Квантова телепортація стане нормою життя, а невиліковні нині хвороби будуть схожі на сучасний грип.

Читайте також: 14 технологій які повністю змінять світ медицини та охорони здоров’я

Дослідники в рамках своєї роботи використовували сервіс Thomson Reuters Web of Science і виявили 10 найбільш перспективних наукових напрямів, ґрунтуючись на аналізі популярних тем. Також експерти звернулися до бази даних Derwent World Patents Index для визначення 10 кращих нових патентних сфер з найбільшим числом винаходів.

В цих сферах, які володіють найвищим рівнем комерційного та науково-дослідницького інтересу, були визначені “гарячі точки” – технології та області знань, де в найближчий час відбудеться науковий прорив.

“У нас немає кришталевої магічної кулі для здійснення пророцтв, але ми використовували найточніші дані, цитати в науковій літературі та інформацію про патенти, щоб зробити наш прогноз. Аналізуючи поточні дослідження, дослідно-конструкторські розробки і комерційні проекти, ми змогли висвітлити деякі цікаві аспекти найближчого майбутнього”, – розповідає президент відділу науки та інтелектуальної власності агентства Thomson Reuters Безіл Мофта (Basil Moftah).

Як розповідають автори дослідження, обрати 10 кращих було найскладнішим завданням. Справа в тому, що в останні рік спостерігається інвестиційний бум в наукові компанії, проте найбільш ефективні та перспективні дослідження досі проводяться в університетах та НДІ.

Неважко здогадатися, що в найближчі роки відбудеться переворот в енергетиці – це перше, що кидається в очі, коли починаєш аналізувати перспективи і тенденції в технологіях і промисловості. З кожним днем зростає кількість досліджень, спрямованих на розвиток сонячної енергетики, а держави усе більш лояльно починають ставитися до ідеї переходу на альтернативні джерела. Через 10 років, на думку дослідників, сонячна енергія буде використовуватися більшістю населення світу.

Друга особливість – це зниження числа вікових захворювань, особливо хвороби Альцгеймера та інших форм деградації мозку і тіла. Велике покоління, яке народилося під час бебі-буму якраз до 2025 року досягне близько 80 років, тому попит на лікування вікових захворювань зросте і безліч інвестицій буде направлена як раз у цю сферу.

Читайте також: Найочікуваніші технотренди 2014

Грандіозний переворот повинен відбутися і в сфері лікування та профілактики захворювань. Вчені пов’язують цей момент з неминучим поширенням практики редагування генома, що зробить можливим лікування нині смертельних генетичних недуг.

Мрія про припинення голоду і спраги у всьому світі також збудеться. Коливання цін на продукти продовольства стануть пережитком минулого, завдяки новітнім технологіям вирощування якісних харчових культур практично в будь-яких умовах.

Замість водійських прав у кожного буде ліцензія пілота. Експерти впевнені, що аерокосмічна промисловість розвивається семимильними кроками, що дозволить до 2025 року кожному купувати собі невеликий транспортний засіб для індивідуального переміщення по повітрю на невеликі відстані.

Все, що нас буде оточувати, буде цифровим. “Розумні” будинки та транспортні засоби будуть адаптуватися під користувачів і виконувати їхні команди ще до того, як пролунав наказ. Залишаться книги і журнали або ж ми всі будемо читати з планшетів – поки незрозуміло. Проте такий варіант не виключений, адже навіть у вік потокового телебачення деякі будинки зберігають вінілові програвачі та пластинки.

Нафта залишиться в далекому минулому. Замість неї повсюдно буде використовуватися целюлоза, яка є на 100% розкладаюча, а значить екологічною.

Лікування раку буде таргентним, тобто націлених виключно на пухлину без пошкодження здорових клітин організму. Так знизяться токсичні побічні ефекти, які самі по собі шкодять організму не менше пухлин.

Кожній народженій дитині будуть проводити секвенування генома і картографування ДНК. Так виявлятимуться приховані безсимптомні захворювання і схильності до різних недуг. Дані будуть прикріплюватися до медичної картки, що полегшить подальшу діагностику.

Читайте також: Top 5 можливостей смартфонів майбутнього

Останнє, про що згадали експерти – це поширення квантової телепортації. Зрозуміло, предмети і людей телепортувати крізь простір, як і раніше, буде не можна, але квантова передача даних, яка набагато безпечніше і швидше звичайної, стане нормою повсякденного життя.

Чи вірні прогнози експертів з Thomson Reuters, ми дізнаємося вже дуже скоро. На жаль, аналітики не зробили передбачень на рахунок освоєння людиною космосу, а як раз до того часу повинні стартувати найцікавіші проекти NASA та інших світових аерокосмічних гігантів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button