Екологія

Зміна клімату призвела до зникнення ранніх людських видів

З шести або більше різних видів стародавніх людей, що належать до роду Homo, вижити вдалося лише нам, Homo sapiens. Дослідження, опубліковане в журналі One Earth, що об’єднує моделювання клімату і літопис скам’янілостей в пошуках розгадки того, що саме призвело до більш раннього зникнення древніх предків сучасних людей, передбачає, що нездатність предків адаптуватися до потепління або похолодання, ймовірно, зіграла важливу роль в їх приреченості.

«Наші результати показують, що, незважаючи на технологічні інновації, включаючи використання вогню і оригінальних кам’яних знарядь, а також формування складних соціальних мереж і – в разі неандертальців – навіть виробництво наконечників для копій, відповідного одягу і генетичний обмін з Homo sapiens, колишні види Homo не могли пережити сильні кліматичні зміни », – заявив Паскуале Райа з Неаполітанського університету імені Федеріко II в Неаполі, Італія. «Вони дуже старалися; вони дісталися до найтепліших і доступних місць, тому що клімат змінився і став холодним, їх навичок виживання, в результаті, виявилося недостатньо ».

Щоб пролити світло на зникнення в минулому видів Homo, включаючи H. habilis, H. ergaster, H. erectus, H. heidelbergensis, H. neanderthalensis і H. sapiens, дослідники використовували емулятор клімату минулого з високою роздільною здатністю. Він зміг забезпечити потрібну температуру, кількість опадів та інші дані за останні 5 мільйонів років. Вчені також звернулися до великої бази даних скам’янілостей з 2750 археологічних пам’яток, щоб змоделювати еволюцію кліматичної ніші видів Homo з плином часу. Мета – зрозуміти кліматичні переваги тих перших людей і те, як вони реагували на зміни клімату.

Результати дослідження дають переконливі докази того, що три види Homo – H. erectus, H. heidelbergensis і H. neanderthalensis – перед вимиранням втратили значну частину своєї кліматичної ніші. Експерти повідомляють, що це скорочення збіглося з різкими несприятливими змінами глобального клімату. У випадку з неандертальцями становище, ймовірно, погіршилося через конкуренцію з H. sapiens.

«Стало цілком очевидно, що для вимерлих видів кліматичні умови були занадто суворими перед вимиранням. Тривожно виявити, що наші предки, які були не менш вражаючими з точки зору розумових здібностей у порівнянні з будь-якими іншими видами на Землі, не змогли протистояти зміні клімату. Я особисто сприймаю це як грізне попередження. Зміна клімату зробила Homo вразливим і нещасним в минулому, і це може статися знову », – робить висновок Райа.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button