Екологія

У Китаї кожну годину вводиться в експлуатацію по 2 вітрові турбіни

Китай щогодини вводить в дію по дві вітрові турбіни, повідомляється в доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Китай розгортає ” найбільшу в світі програму розвитку вітрової енергетики, яка за своїми масштабами вдвічі перевищує американську. Ця програма повністю забезпечує збільшений попит на енергоспоживання в КНР.

Проте в МЕА відзначають, що вітрові генератори в Китаї часто відключаються від енергомереж і простоюють 15% часу. Проблема полягає в тому, що пріоритетний доступ до електророзподільних мереж належить електростанціям, що працюють на вугіллі.

У Китаї тепер явне перевиробництво у сфері енергетики. У провінції Ганьсу 39% енергії від вітрових генераторів не використовується просто тому, що енергомережі не мають достатніх потужностей, — відзначають в МЕА.

Для порівняння, в Європі вітрові електростанції в середньому простоюють 1 — 2% часу експлуатації протягом року:

Китаю доведеться розглянути питання про будівництво нових ліній електропередач і згорнути програму будівництва вугільних електростанцій, — йдеться в заяві МЕА.

Читайте також: 

Так, за даними агентства 2015-го і в першій половині 2016-го року Китай вводив в дію рекордні за обсягами потужності об’єкти вугільної енергетики, але 2018 року в країні планується ввести мораторій на будівництво нових вугільних електростанцій. Разом з тим, за даними МЕА, до 2015 року Китай ввів в експлуатацію більше 30 тис. МВт нових вітроенергетичних потужностей.

Очевидно, в КНР переоцінили зростання потреби в енергії, яка за останній рік зросла лише на 0,5% — в основному через закриття низки підприємств з високим енергоспоживанням та уповільнення загального зростання економіки, відзначають в МЕА.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button