Технології

У Норвегії запустили першу в світі турбіну, що працює на чистому водні

Дослідники Університету Ставангера в Норвегії використовують першу у світі мікрогазотурбінну установку, яка працює на 100% водні. Про це повідомляє прес-служба Університету.

Турбіна розташована на заводі на південному заході Норвегії, який знаходиться під управлінням університету. Вона використовується для виробництва як тепла, так і електрики. Повідомляється, що з середини травня роботу газової установки перевели на 100-відсоткове водневе паливо.

“Ми встановили світовий рекорд по спалюванню водню в газових мікротурбінах. Ніхто раніше не робив це на такому рівні“, – говорить професор Мохсен Асаді, керівник дослідницької групи.

Газові турбіни застосовуються повсюдно – на електростанціях, в літаках, насосах і кораблях. Вони можуть працювати на різному паливі, але близько 90% з них зараз використовують викопний природний газ.

У своїй роботі дослідники сконцентрувалися на можливості переходу на водневе паливо без масштабної заміни обладнання. Як відзначають вчені, це вимагає адаптації існуючої газової інфраструктури і нової технології перетворення енергії, тобто самої турбінної технології.

Дослідники продовжать вивчати роботу установки після переходу на водневе паливо, щоб визначити, як вони можуть збільшити потужність для виробництва максимальної кількості чистої енергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button